תיעוד - בראשות שר התורה: מעל 100,000 השתתפו במעמד התפילה העולמי לעצירת מגיפת הקורונה
(צילום: באדיבות המצלם)

חדשות

תיעוד - בראשות שר התורה: מעל 100,000 השתתפו במעמד התפילה העולמי לעצירת מגיפת הקורונה

ביוזמת הגר״ד לאו ובראשות מרן שר התורה הגר״ח קנייבסקי:  מעל 100,000 איש השתתפו היום (חמישי) בעצרת תפילה וזעקה לעצירת מגפת הקורונה ביוזמתו של הרב.

   
תיעוד - בראשות שר התורה: מעל 100,000 השתתפו במעמד התפילה העולמי לעצירת מגיפת הקורונה
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

אל המעמד הצטרפו רבני קהילות מכל רחבי העולם וכשבסיומו נערכה תפילת 'מי שברך' ממעונו של מרן שר התורה הגר״ח קנייבסקי שליט״א.

הרב הראשי לישראל הגר״ד לאו אמר בפתיחת המעמד ״אנו עומדים היום במצב לא פשוט, זה קרוב לשנה שמגיפת הקורונה מסתובבת בעולם. איבדנו אלפי אנשים גדולים ויקרים אשר נפטרו מהנגיף, אלפים נוספים חולים ומצפים לישועה, עוד מאות אלפים אשר פרנסתם נפגעה קשות. נעמוד היום בתפילה מכאן ומכל רחבי העולם. ונבקש מהקב״ה, הסר ומנע מגיפה מנחלתך, שלח רפואה שלמה לחולי עמך וזכנו בישועה שלמה״.

הגר״ד לאו פתח בתהלים בקבר רחל ואמר את הסליחות למניעת תחלואת ילדים ולאחר מכן קראו פרקי תהילים הרבנים הגאונים, הרב הראשי של דרא״פ הרב זאב גולדשטיין, הרב גבריאל דוידוביץ רבה של ארגנטינה, הרב יהורם אולמן רבה של אוסטרליה, הרב יעקב חביב דיין וחבר בית דין איגוד הרבנים צרפת. 

לאחר מכן נשמעו דברי חיזוק מפי הרב הגאון רבי יצחק אזרחי שליט״א מראשי ישיבת מיר אשר עמד בדבריו על כך כי מי שאינו מתחסן הרי הוא כפוי טובה כלפי הקב״ה. 

תפילת אבינו מלכינו נאמרה על ידי רבה של צפת הגאון רבי שמואל אליהו מרחבת הכותל המערבי ורבה של פרנקפורט הרב אביחי אפל. 

לקראת סיום המעמד נאמרה קבלת עול מלכות שמים מפי הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט״א רבה של ירושלים ותפילת מי שבירך לכלל החולים במחלת הקורונה מביתו של מרן שר התורה הגר״ח קנייבסקי שליט״א על ידי בנו הגאון רבי שאול קנייבסקי.

בסיום מעמד התפילה המרגש סיכם הרב הראשי הגר״ד לאו ואמר ״עמדנו כעת בתפילה וזעקה מכל רחבי העולם, ביקשנו מהקב״ה שיחוס וירחם עלינו, אנו חייבים להמשיך את ההשתדלות שלנו לשמור על כל הכללים. מי שאינו שומר הוא מסכן נפשות ופוגע בחיי אנשים. אין לנו רשות להקל ולזלזל אפילו לא בכלל אחד. נמשיך להיזהר מהתקהלויות ונקפיד על עטיית מסכות. כל מי שיכול ילך להתחסן ונעשה את ההשתדלות שלנו בכדי שהקב״ה יזכה אותנו שהחולים יבריאו, שהבריאים לא יחלו ושהמגפה תסור מעלינו. 

הרבנים מרחבי העולם - 
הרב יעקב חביב(צילום: באדיבות המצלם)
הרב גבריאל דודיוביץ(צילום: באדיבות המצלם)
הרב קנייבסקי(צילום: באדיבות המצלם)


הרב זאב גולשטיין (צילום: באדיבות המצלם)הרב יצחק אזרחי (צילום: באדיבות המצלם)
הרב שמואל אליהו (צילום: באדיבות המצלם)הרב אביחי אפל (צילום:באדיבות המצלם)הרב לאו בעת התפילה בקבר רחל - 
הרב לאו (צילום: באדיבות המצלם)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך