החיסון: הגר"י זילברשטיין יצא בהבהרה חשובה
(צילום: F8 studio/shutterstock) (צילום: באדיבות המצלם)

חדשות

החיסון: הגר"י זילברשטיין יצא בהבהרה חשובה

חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין הרחיב במהלך שיעורו על החיסון נגד הקורונה: "יקיריי האהובים, בימים אלו ישנה מבוכה גדולה בקרב הציבור"

   
החיסון: הגר"י זילברשטיין יצא בהבהרה חשובה
(צילום: F8 studio/shutterstock) (צילום: באדיבות המצלם)
אא

חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין יצא בדברים נוקבים במהלך שיעורו השבועי באשר ללקיחת החיסון, והוראתם הנחרצת של גדולי ישראל בעניין.

"יקיריי האהובים, בימים אלו ישנה מבוכה גדולה בקרב הציבור בארצינו הקדושה, האם לקבל את החיסון נגד הנגיף הקטלני או שלא".

"ישנם הטוענים כי לא ניתן לסמוך על חיסון חדש שטרם נוסה בכדי הצורך, טענה צודקת. גדולי ישראל מאלו שהם רבותיי סבורים לא כך, והם סבורים, וכך פסקו כל גדולי התורה שאנחנו כפופים אליהם, כי יש לקחת את החיסון, ללא לעשות חשבונות".

"כבר הזכרנו בעבר את דברי הגר"א שכותב שאפילו שישנם כאלו שמרמים את גדולי ישראל, אבל שום תקלה לא תצא תחת ידיהם".

"ברצוננו לטעון", הוסיף הרב להסביר מדוע אין לחשוש מכך שמדובר בחיסון חדש, "שאכן יתכן שהקב"ה יתן חכמה לרופאים, כדי שפתאום תיווצר רפואה מיוחדת שאין צורך לנסותה, ואני אומר את הדברים על סמך דברי הגמרא במסכת יומא - 'גדולה תשובה שמביאה רפואה לעולם', וכפי שמסביר בעל ה'שבות יעקב' שהפירוש הוא כפי שנאמר בספרים שעתיד להגיע חולי שלא כתוב עליו כלל בשום מקום, ומכיוון שהוא חולי חדש אשר לא כתוב, גם רפואתו נעלמה מעין כל חי, ועל כך אומרת הגמרא שגדולה התשובה שמביאה רפואה לעולם - ע"י תרופות שאין לאף אחד ניסיון בהם".

"גם רבי חיים פלאג'י כותב כי ע"י התשובה מסתלקים מידת הדין והרוגז, וממילא החולאים הרעים שישנם מתרפאים".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך