בהלה בטבריה: בעל חיים מסתורי תועד שוחה במי הכנרת
(צילום: studio lallka/shutterstock)

חדשות

בהלה בטבריה: בעל חיים מסתורי תועד שוחה במי הכנרת

הסרטון שצילם תושב טבריה הפך ויראלי ברשתות ובוואטסאפ, ובו נראה דבר כלשהו שנראה כמו תנין שט במי האגם. אלא שבאיגוד כינרת הבהירו כי אין כל עדות להימצאות של החיה במים. רק השבת קראנו בהפטרה על פרעה מלך מצרים והמטה של משה ההופך לתנין. הנביא יחזקאל מנבא: "פרעה מלך מצרים התנים הגדול הרבץ בתוך יאריו"

   
בהלה בטבריה: בעל חיים מסתורי תועד שוחה במי הכנרת
(צילום: studio lallka/shutterstock)
אא

האם תנין מסתובב חופשי בכינרת? סרטון שצולם הבוקר (שלישי) באגם גרם לבהלה והתפשט במהירות בקבוצות וואטסאפ וברשתות החברתיות. אבל נראה שאפשר להירגע.

את הסרטון צילם הבוקר תושב טבריה בשם יוסי מזרחי. לדבריו, ב-7 בבוקר הוא התייצב במשמרת בתחנת הימייה הסמוכה לחוף הכינרת וזיהה במרחק של כ-15 מטרים מהמים את הגוף שצף במים.

לדבריו הוא היה בטוח שמדובר בתנין ומיהר לצלם אותו. הסרטון תפס תאוצה במהירות אולם הסיכוי שאכן מדובר בתנין הוא אפסי. תנינים הם זוחלים בעלי דם קר וככאלה הם אינם פעילים כלל בעונת החורף כשהטפרטורות נמוכות.

כבר עשרות שנים ישנה "אגדה אורבנית" על תנין מסתורי שנמצא בכינרת אולם למרות מאמצים גדולים שהושקעו לאורך השנים לא נמצאה עדות לכך. באתר חמת גדר הסמוך חיים כ-200 תנינים אך הם שמורים היטב ואין חשש כי מישהו מהם "זלג" לכינרת או לאחד מפלגי הירדן באזור.

באיגוד ערים כינרת הגיבו בהומור לתיעוד במילים הבאות: "התנין חש בטוב, ניזון מדגי הפירנייה הטורפים, ונח בסבך הג'ונגל בסמוך לנמרים ולנחש האנקונדה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך