מרן שר התורה ומועצת גדולי התורה במכתב חריג
(צילום: באדיבות המצלם)

חדשות

החיסון: מרן שר התורה ומועצת גדולי התורה במכתב חריג

במכתבם כתבו: "לדעת כל המומחים ולאחר שנעשו בדיקות וניסויים רבים, הוכח שיש על ידו התועלת למנוע את החולי הקשה של ידי הנגיף והוכח בבירור כי אין סיכון כלל בקבלת החיסון הנ"ל".

   
מרן שר התורה ומועצת גדולי התורה במכתב חריג
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

העלייה בתחלואה במגזר החרדי, הובילה את מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וחברי מועצת גדולי התורה של דגל התורה לצאת הבוקר במכתב נדיר הקורא לכלל הציבור לצאת ולהתחסן מפני נגיף הקורונה.

"לדאבון ליבנו זה כבר כמעט שנה תמימה אשר לא פסק המשחית מהכות בנו ובמקומותינו פרץ וצווחה כעת התפשטה המגיפה הנוראה וריבוי חולים ונפטרים. ופשוט שעל כל אחד ואחד להתחזק ביתר שאת וביתר עוז, לשוב אל אבינו שבשמיים בתשובה שלמה לפניו ולב יודע מרת נפשו באשר הוא שם", נפתח מכתב המועצת לציבור.

הרבנים מוסיפים "ועתה ברחמיו המרובים ובחסדו כי גבר עלינו, כיוון שנתן הבורא רשות לרופא לרפאות הצליחו לייצר חיסון נגד נגיף הקורונה, אשר לדעת כל המומחים ולאחר שנעשו בדיקות וניסויים רבים, הוכח שיש על ידו התועלת למנוע את החולי הקשה של ידי הנגיף והוכח בבירור כי אין סיכון כלל בקבלת החיסון הנ"ל".

הרבנים מסבירים את ההכרח ההלכתי להתחסן ומוסיפים כי מי שנמנע מהחיסון הרי הוא ״שופך דמים״.

"אשר על כן קוראים אנו בזה לכל אשר יראת ה' בלבבו, להזדרז וליטול את החיסון נגד נגיף הקורונה כעצת הרופאים ללא כל חשש, בכל גיל ששייך לקבל החיסון הנ"ל וזה מקיים ההשתדלות שלא יחלה חלילה כאשר נצטווינו 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'".

"וזכות זריזותנו בקיום מצוות 'ונשמרתם' נזכה שרופא כל בשר יסיר מעמנו כל נגע ומחלה במהרה ויאמר למשחית הרף ולצרתנו די ולשוב לעסוק בתורה הקדושה כבראשונה בלא מפריעים כלל", מסיימים חברי מועצת גדולי התורה את קריאתם.

גם מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי פרסם הבוקר מכתב באמצעות בנו הגאון רבי יצחק שאול קנייבסקי בו הוא קורא לצאת ולהתחסן, להישמר ולהתעורר בתשובה תפילה וצדקה.קול קורא

מרן שר התורה ומועצת גדולי התורה במכתב חריג

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך