שעון לקץ הגאולה? - שעונו של הבבא סאלי
(צילום: Api NZ/shutterstock/מאת מקור, שימוש הוגן, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=959143)

יהדות

שעון לקץ הגאולה? - שעונו של הבבא סאלי

שעון הכיס של הבבא סאלי שהיה בשימושו בימי חייו ושעשוי זהב גורם לתהיות האם ייתכן וזהו "שעון הגאולה" שהוא בעל משמעות נסתרת הקשורה לבוא המשיח. השעון נמסר לרב מרדכי אליהו זצ"ל, שכן הדבר יביא לזירוז ביאת המשיח, במידה שיענוד אותו. השעון מורה על הגאולה אם יגיע לשעה היעודה – 12. השעון הועבר לרב אליהו ששמר אותו בחיקו והלך איתו לכל מקום. כמו כן, הועברה לרב גם גלימתו של הבבא סאלי, שאותה תפר במיוחד לקראת בואו של המשיח. "השעון מהווה פריט היסטורי ופיזי יוצא דופן בייחודו בשל העובדה שהיה שייך לבבא סאלי עצמו. השעון שימש את הבבא סאלי במהלך סדר יומו הקדוש, לאומדן זמן".

   
שעון לקץ הגאולה? - שעונו של הבבא סאלי
(צילום: Api NZ/shutterstock/מאת מקור, שימוש הוגן, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=959143)
אא

בראיון שנתן רבה של צפת הגאון הרב שמואל אליהו שליט"א, בנו של הרב מרדכי אליהו שקיבל את השעונים, הוא נשאל אודות סיפור השעונים, וסיפר ש"אלו שעונים שמתקדמים לפי התקדמות צעדי הגאולה.הרב תחילה לא רצה לקבל אותם, אך נאלץ לקבל אותם. מו"ר אבי אמר לנו שכל התקדמות של דקה במחוג, זה עם ישראל שמתקרב לגאולה השלימה. כאשר שאלנו אותו כמה פעמים אודות השעון, וביקשנו שיפרט, הוא היה אומר זה סוד – סוד ה' ליראיו, וקרובה ישועתי לבוא וצדקתי להיגלות".

כשנשאל האם את הסוד לקח אביו לעולם הבא, אמר הרב אליהו: "אנו מניחים שזה סוד שעובר מאדם לאדם ולא סוד שנעלם". כשהמראיין שאל האם הוא יודע למי עבר הסוד, ביקש הרב אליהו להמשיך לשאלה הבאה. כשהתעקש המראיין ושאל האם הרב יודע את הסוד, אמר רבה של צפת כי "מה שהרב אמר שמותר לומר זה בקרוב. הוא תמיד היה אומר שצריך לפתוח את העיניים ולראות מה קורה. הנפלאות קיימות ורק צריך לראות אותם".

לדבריו, "בני המשפחה לא פותחים לגלות את השעה ושני השעונים המדוברים נמצאים בשכונת קריית משה בירושלים."

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך