אנטישמיות בקנדה: צלבי קרס על קיר בית הכנסת שכמעט הוצת במזיד
(צילום: meunierd/shutterstock)

חדשות

אנטישמיות בקנדה: צלבי קרס על קיר בית הכנסת שכמעט הוצת במזיד

בית הכנסת הגדול ביותר במונטריאול הושחת ורוססו עליו צלבי קרס. משטרת מונטריאול עצרה חשוד במעשה, שככל הנראה תכנן להצית את בית הכנסת המפורסם

   
 אנטישמיות בקנדה: צלבי קרס על קיר בית הכנסת שכמעט הוצת במזיד
(צילום: meunierd/shutterstock)
אא

המשטרה בעיר ווסטאונט הסמוכה למונטריאול עצרה אדם שריסס צלבי קרס על דלתות בית הכנסת "שער השמיים" בקנדה. החשוד נעצר כשברשותו מיכל בנזין, ועל פי החשד הוא תכנן להצית את מבנה בית הכנסת.

רב בית הכנסת ורב הקהילה היהודית במונטריאול, אדם שאייר, תיאר את התחושות לאחר המעשה : "אף אחד לא מופתע מעוד התקפה אנטישמית על אחד המוסדות האהובים של הקהילה שלנו. זו תחושה של פגיעות ופחד. אבל חשוב לי להבהיר שקיבלנו תמיכה גדולה מאוד מהקהילה ומאנשי דת מכל הדתות".

הגרפיטי הוסר ובהנהגת הקהילה היהודית בקנדה גינו בחריפות את המעשה. בהודעה שהוציאו הפדרציות נמסר כי "המתקפה הזו מכוונת לכל הקהילה, וכלפי כל מי שמאמצים את ערכי הסובלנות".

 גם ראש ממשלה קנדה, ג'סטין טרודו, הוציא הודעת גינוי: "זה מעשה נתעב. אני מגנה את המעשה המרושע הזה בכל דרך אפשרית, ועומד לצד קהילת 'שער השמים', הרב אדם שאייר ויהודי קנדה בכל המדינה", כתב. "אנחנו מחויבים להוקיע פשעי שנאה אנטישמיים, ולא משנה מתי ואיפה הם מתעוררים".

יו"ר האופוזיציה במועצה העירונית של מונטריאול, ליונל פרז, גינה גם כן את האירוע. "למעשה המתועב הזה אין שום מקום בעיר שלנו" הבהיר פרז היהודי. "אני מודה למשטרה המקומית על המעורבות שלה והפעילות המהירה לעצירת האחראים".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך