הזוי: האישה הזו לגמרי בחיים - אבל איש לא מאמין לה
(צילום: vyasphoto/shutterstock)

חדשות

הזוי: האישה הזו לגמרי בחיים - אבל איש לא מאמין לה

טעות אבסורדית של שופטי בית המשפט בצרפת - עלתה לאישה בת 58 בשם ז'אן, ביוקר: למעלה משלוש שנים שבהם היא מנסה להוכיח כי היא בחיים, אך איש אינו מאמין לה.

   
הזוי: האישה הזו לגמרי בחיים - אבל איש לא מאמין לה
(צילום: vyasphoto/shutterstock)
אא

טעות אבסורדית שעשו שופטי בית משפט לעבודה בצרפת - עלתה לאישה בת 58 בשם ז'אן, ביוקר. 

הכל התחיל בשנת 2000, כאשר ז'אן נתבעה לפיצויים על ידי עובדת שפיטרה מחברת הניקיון שלה. 17 שנה לאחר מכן, שמעה העובדת כי מצבה הבריאותי של ז'אן הולך ומחמיר, והחליטה להודיע לבית המשפט כי ז'אן מתה. 

לא ברור כיצד מערכת המשפט הצרפתית האמינה לה, אבל לפני שלוש שנים בדיוק - בית המשפט סגר את התיק והכריז כי ז'אן מתה, וכי משפחתה של ז'אן מוכרחה לשלם לה את הפיצויים שהיא תובעת. 

מאז נאבקת ז'אן מרות על זכות בסיסית מול בית המשפט: להוכיח שהיא לא מתה, ושהיא עדיין בחיים. "זה אבסורד שהביאו אותי למצב כזה", היא אומרת כעת. עורך דינה, סילבן קורמי, מצטרף לטענות. "זה סיפור מטורף. אותה עובדת פשוט טענה שמרשתי מתה, ובית המשפט לא בודק את הטענות לעומק? איך זה יכול להיות? כולם האמינו לה בלי שום הוכחה, ואף אחד לא העלה בדעתו שצריך לבדוק את זה".

רק לאחרונה, אחרי שנים של מאבק ארוך ומסורבל, סוכנות הידיעות AFP שלחה תחקירנים שיסקרו את המסמכים שבידיה, וחזרה עם בשורה החלטית: ז'אן מעולם לא מתה, ובית הדין לעבודה שהכריז על מותה בלי לבדוק את המידע השיקרי שקיבל טעה טעות מרה. "איך זה יכול להיות שאף אחד לא מאמין לה?", אומרים הכתבים מסוכנות הידיעות, שחפרו עמוד במסמכים שלה והצלבת הנתונים שלהם הראתה כי היא דוברת אמת. "זה ממש אבסורד".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך