שיכור ולא מיין: האיש שמשתכר מאכילת עוגות
אילוסטרציה (צילום: Dean Drobot/shutterstock/Utku Demirsoy)

חדשות

שיכור ולא מיין: האיש שמשתכר מאכילת עוגות

אדם שנחשף לכימיקלים סובל מתסמונת נדירה שגורמת לגוף "לטעות" בעיכול הפחמימות והענקת תחושת שכרות. ולמה בעצם זה קורה?

   
שיכור ולא מיין: האיש שמשתכר מאכילת עוגות
אילוסטרציה (צילום: Dean Drobot/shutterstock/Utku Demirsoy)
אא

ניק קרסון, בריטי בן 62, נחשף לכימיקלים חזקים מאוד בעבודתו לפני כעשרים שנה וכתוצאה מכך נגרמה לו תסמונת נדירה שעלולה לסכן אותו לעיתים קרובות. אז לא, למרות הדמיון, הוא לא הפך לגיבור על, אלא הוא סובל מתסמונת נדירה שגורמת להיווצרות מתנול במעיים לאחר אכילה של מזון עתיר פחמימות. ללוקים בתסמונת רמות גבוהות של מתנול בדם אף על פי שלא צרכו משקאות משכרים.

במילים אחרות, לטובת מי שלא בקיא בעולם הרפואה, הוא אוכל מאכלים עם הרבה פחמימות והגוף שלו מגיב כאילו הוא שתה כמות גדולה של אלכוהול, דבר שהלכה למעשה גורם לו להשתכר בכל פעם שהוא אוכל פחמימות, אפילו שאין בהן שום דבר עם אלכוהול.

"מדובר במציאות בעלת השפעה לא נעימה. לא פעם אני יכול להתעורר ולא לדעת בכלל מה עשיתי, עד שאבחנו מה יש לי סבלתי נורא, לא ידעתי מה קורה. היו לי המון מקרים בהם סבלתי מהתקפי רעב לעוגה, ואני בכלל לא אוהב מתוק. לא הבנתי בכלל מה קורה לי עד שאבחנו אותי וכמובן שהייתי בהלם מהאבחון הזה".

כיום לוקח איתו ניק לכל מקום ינשוף כדי לבדוק את מצב האלכוהול בדם שלו ומספר: "המעבר בין פיכחון לשכרות יכול לקרות אצלי במהירות, אנשים ששומעים מה יש לי צוחקים ואומרים שאני יכול לחסוך ככה על שתייה, אבל האמת היא שזה מצב נורא. לפעמים אני אוכל משהו בארוחת הערב ומתעורר למחרת בלי לדעת מה אמרתי ומה עשיתי. ויש לזה קושי פסיכולוגי רב". 

הוא  החליט לספר על מצבו כי רצה לעודד אנשים אחרים שאולי סובלים מהמצב להתמודד עם מצבם. 

הטיפול הקלאסי לתסמונת הנדירה הזו הוא למעשה דיאטה. דיאטה קשוחה ודלת פחמימות שכוללת טיפול בעודף של שמרי האפייה במעיים, שהם אלו הגורמים לאותו הליך תסיסה. במקרה של ניק, כאמור, הדרך היחידה לצלוח את המצב בלי "להשתכר" היא פשוט להימנע מפחמימות.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך