מצווה גוררת מצווה: המעשה המדהים של ילדה קטנה וחסר בית
(צילום: Monstar Studio/shutterstock/Discha-AS)

חדשות

מצווה גוררת מצווה: המעשה המדהים של ילדה קטנה וחסר בית

"זו מצווה! אתה יודע מה זה?": ילדה מקליפורניה גייסה 33 אלף דולר עבור חסר בית שהחזיר לסבתהּ ארנק שמצא, מעשה חסד יהודי מפעים.

   
מצווה גוררת מצווה: המעשה המדהים של ילדה קטנה וחסר בית
(צילום: Monstar Studio/shutterstock/Discha-AS)
אא

ילדה מקליפורניה גייסה 33 אלף דולר עבור חסר בית שהחזיר לסבתה ארנק שמצא  

מינדה אוולין טופר, בת 80, קנתה בחודש שעבר שני משקאות בבית קפה בסן רפאל, קליפורניה, אך כשהגיעה הביתה באותו יום, לא מצאה את הארנק שלה.

"בארנק הקטן הזה היה הכל. כל אשראי, חיובים, כרטיס רפואי. כל מה שיש לי. הייתי מוטרדת".

מה שטופר לא ידעה, זה שהארנק עשה את דרכו לפח אשפה סמוך, שם מצא אותה שון קארי, בן 57 שהיה חסר בית בחמש השנים האחרונות. הוא סיפר ל'ושינגטון פוסט' כי הוא גר במכוניתו במשך תקופת הקורונה, משום שמציאת קורת גג הייתה משימה קשה יותר השנה מאשר בשנים קודמות.

קארי חלף בסמוך למיכלי האשפה שמאחורי בית הקפה ופתאום גילה את הארנק של טופר. הוא מצא את פרטי הקשר שלה בפנים והתקשר אליה.

"הייתי רוצה שמישהו יעשה את אותו הדבר בשבילי אם אאבד את הארנק," הוא סיפר שהיה לו דחף להשתמש בכרטיסי האשראי שבארנק, אך הוא החליט להתגבר. "אני מעדיף להיות קפוא ורעב, אך לדעת שעשיתי את הדבר הנכון", אמר לעיתון.

כשהתקשר לטופר לבשר לה שמצא את הארנק שלה, היא צווחה משמחה. "פשוט לא האמנתי," אמרה.

היא אמרה לו "זו מצווה! אתה יודע מה זה?"

- "לא ממש"

"זה כמו מעשה טוב", היא אמרה.

בדרכה הביתה התקשרה טופר לבתה ולנכדתה וסיפרה להם את שארע. הנכדה מיקילה גונארד, החליטה שהיא רוצה לתת לקארי משהו בתמורה על מעשהו.

עוד לפני שסבתה איבדה את הארנק, תכננה גונארד לבקש מחבריה ומשפחתה שמתכננים לקנות לו מתנות לרגל יום הולדתה ה-12, לתרום במקום זה לעמותה. כששמעה על האופן בו קארי החזיר את הארנק של סבתה וכי הוא זקוק לקורת גג, החליטה גונארד להשתמש במתנות יום הולדתה כדי לתמוך בו.

"רציתי לתת למישהו שבאמת צריך משהו," אמרה גונארד ל-KNTV. במהלך מסיבת יום ההולדת שלה ב -22 בדצמבר, גונארד ואמה גייסו 475 דולר עבור קארי וכבר למחרת נתנו לו את הכסף.

לאחר מכן החליטה אמה של גונארד, ונסה, להקים חשבון מימון המונים כדי להמשיך ולתמוך בקארי, ולעזור לו להשיג דיור לטווח הקצר, ובהמשך בדעתה להרחיב את הפרויקט עבור מקרים דומים באיזור.

"מה שהתחיל בארנק אבוד, התקדם לגיוס יום ההולדת של מיקילה, וכעת נוצרה ידידות עם כל המשפחה", נכתב בדף מימון ההמונים. "זה לא קשור לצדקה", מוסיף הדף. "מדובר בחמלה, ובצורה הנעלית ביותר של אהבה".

עד ליום שישי בערב, גייס הדף 32,935 דולר.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך