תעלומה במצפה רמון: מי מרעיל את היעלים למוות?
(צילום: Martin Prochazkacz/shutterstock/Kunstzeug)

חדשות

תעלומה במצפה רמון: מי מרעיל את היעלים למוות?

אחת מנפלאות הבריאה עליה מודה דוד המלך במזמור המפורסם "ברכי נפשי" בתהילים, הנאמר בראשי החודשים הוא על "הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים". כעת ישנו זעזוע במצפה רמון אחרי שנמצאו ביישוב ארבעה יעלים מתים, שככל הנראה הורעלו למוות. מי אחראי למעשה הנפשע? המשטרה חוקרת.

   
תעלומה במצפה רמון: מי מרעיל את היעלים למוות?
(צילום: Martin Prochazkacz/shutterstock/Kunstzeug)
אא

מצפה רמון בזעזוע עמוק לאחר שנמצאו ביישוב ארבעה יעלים מתים, ככל הנראה הורעלו. 

לדברי תושבים אחדים, ביישוב פועל מרעיל סדרתי שמזה שנים, מרעיל חתולים, כלבים וכעת גם יעלים. "זה מפחיד מאוד. כואב הלב לראות את היעלים מתים בצורה כזו אכזרית, אני בוכה. מישהו צריך לשים לזה סוף כדי שילדים לא יהיו הבאים בתור למות".

עוזר, צלמת טבע במקצועה, סיפרה כי שלושה יעלים נמצאו סמוך לאזור בתי המלון, ואחד נמצא בגן שעשועים. לדבריה, מדובר ביעלים שהיא תיעדה פעמים רבות בעדשת המצלמה שלה. "חייבים לתפוס את המרעיל הסדרתי הזה, ולשלוח אותו לכלא לשנים רבות. בקצב הזה הוא יחסל את כל היעלים ביישוב".

על פי הדיווחים, היעלים ככל הנראה הורעלו למוות באמצעות חומרי הדברה שפוזרו באזורים שונים ביישוב, שבהם הם נוהגים לשוטט. לדברי התושבים, מודעה שנתלתה ביישוב לפני כמה ימים, קראה להם שלא לשחרר את כלביהם בצורה חופשית ברחובות, שכן פוזרו שם אמצעי הדברה כנגד בעלי חיים משוטטים. היות והיעלים מסתובבים חופשי באזורים אלו, הם כנראה אכלו את הרעלים, שפוזרו באמצעות מזון מורעל.

המשטרה פתחה בחקירת העניין לאיתור החשוד בהרעלה וגם רשות הטבע והגנים תחקור את נסיבות האירוע. 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך