פולין: אנו דורשים את הסגרתה של נאצית בת 97
(צילום: AjayTvm/shutterstock/Thomas Andre Fure)

חדשות

פולין: אנו דורשים את הסגרתה של נאצית בת 97

פולין דורשת את הסגרתה של נאצית בת 97, אשר שירתה כשומרת במחנה ריכוז והתעללה בעצירות "בתנאים לא אנושיים". על אף גילה המבוגר, היא עלולה לספוג עונש מאסר כבד.

   
פולין: אנו דורשים את הסגרתה של נאצית בת 97
(צילום: AjayTvm/shutterstock/Thomas Andre Fure)
אא

כלי תקשורת בפולין מדווחים שהתביעה במדינה דורשת להסגיר לידיה את הילד גארד, אשה בת 97 המואשמת מפני ששימשה כשומרת במחנה ריכוז שהיה חלק ממחנה פלוסנבירג במזרח גרמניה.

ארתור אורלובסקי, התובע הפולני שהוביל את החקירה בנושא, אמר כי הילד גארד שירתה במחנה הריכוז בין השנים 1944 ל-1945, כאשר פרץ מרד ורשה ומאות נשים נעצרו ונשלחו למחנה הריכוז בגרמניה, שם נאלצו לעבוד בכפייה במשמרות שארכו 12 שעות, עבור חברת הנדסה שסייעה לחיל האוויר הגרמני.

"היא מואשמת כי במסגרת תפקידה כשומרת היא שמרה על האסירות שהיו נתונות, בתנאים לא אנושיים, ללא מים חמים או טיפול רפואי, נאלצו לחיות רק עם קפה שחור, כמויות קטנות במיוחד של מרק עשוי קליפות ירקות או לחם, וללא בגדים חמים בחורף הקשה".בראיון ל'טיימס' הבריטי הוסיף התובע ואמר כי פולין דורשת את הסגרת הנאצית הקשישה לאחר ש"הראיות שאספנו אינן מותירות ספק. הצלחנו אפילו לראיין בגדנסק את האסירה האחרונה ששרדה ממחנה הריכוז".

עדיין לא ברור האם גרמניה אכן תסגיר את הילדגארד, לידי פולין, אך אם הקשישה הנאצית אכן תוסגר היא צפויה לעמוד לדין בגין "גרימת סבל מסכן חיים" ולספוג עונש מאסר ארוך למרות גילה המבוגר.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך