בתמונה המקובל הרב יצחק בצרי שליט"א בציון
(צילום: באדיבות המצלם)

סגולות

סגולה בדוקה להיפקד בילדים מהמקובל הרב יצחק בצרי: "סגולת מרים הכובסת"

כ"ד בטבת יום פטירתה של הצדקת מרים מזרחי ע''ה. שידועה בכינוי מרים הכובסת.

   
בתמונה המקובל הרב יצחק בצרי שליט"א בציון
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

המקובל הרב יצחק בצרי שליט"א מספר את סיפור הצדקת ע''ה 

הצדקת מרים עבדה בביתו של הרב שלמה גולדמן האדמו"ר מזוועהיל זיע"א.
סיפורה של הכובסת נמסר מפה לאוזן בירושלים,
 יום אחד התייצבה הכובסת לפני הרבי מזוועהיל אצלו עבדה וביקשה שיברך אותה שתזכה לזרע בר קיימא. הצדיק סירב להעניק לכובסת את הברכה, וכאשר הכבידה עליו את בכייה ובקשותיה, עמד ומירר בבכי.

היא לא הרפתה ושאלה, 'מדוע אינך רוצה לברך אותי בילד? מדוע אתה מברך את כולם ואותי לא?' לאחר תחנונים רבים אמר לה הרבי כי אם ייוולד לה בן הוא ייפטר בהגיעו לגיל בר מצווה ולכן הוא אינו מברכה. מרים הכובסת הצדקת התעקשה לקבל את הברכה והצדיק לא עמד בהפצרותיה והעניק לה את ברכתו.

כפי שהזהיר הרבי, חלה הילד ונפטר בהגיעו לגיל בר מצווה. אך מרים, שאיבדה את בנה יחידה, לא נשברה והקדישה את חייה למעשי חסד, בעיקר ארגנה פרוכות מפוארות לבתי כנסת וחילקה את כל כספה לעניים ולומדי התורה..עם הזמן,
 לאחר מות ילדה של הכובסת, כאשר באו אנשים אל הצדיק לבקש ברכה לפרי בטן, שלח אותם הצדיק אל מרים הכובסת. 'לכו אליה', אמר, "ברכה ממנה תגאל אתכם ותעניק לכם את שאתם מבקשים".

הייתה  בעלת חסד שהסתפקה במועט עבור עצמה וסייעה ככל יכולתה לזולת. 
לאחר פטירתה בשנת תשכ"ו, הפך קברה למוקד עלייה לרגל בפרט לזכות בזרע בר קיימא. רבים נוהגים להתפלל על קברה כדי להיפקד וישנם סיפורים רבים על כאלו שנושעו.

הצדקת מרים מזרחי המכונה מרים הכובסת
קברה של מרים הכובסת נמצא בהר המנוחות - בכניסה הראשית להמשיך ישר עד לחניון הגדול. לעלות במדרגות הסמוכות לציון הרב הראשי לירושלים הרב שלום משאש זיע"א, לפנות שמאלה ולאחר כ– 45 מטר לפנות ימינה. לעלות במדרגות ולהמשיך ישר כ– 30 מטר לעבר גוש 3 חלקה 05 בסוף שורת עצי הברוש שמצד שמאל, לפנות שמאלה לעבר הציון (תחת סככת ברזל).

לאלו שאינם יכולים להגיע להדליק נר לעילוי נשמתה הצדקת מרים בת ממה ע''ה 

נא לשתף ולהפיץ לזיכוי הרבים לזכות הצדקת!
אפשרי למסור שמות לברכה בתגובות

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך