תרומות
הלוויה מצמררת לנפטר הקורונה: "קברתי אותו לבדי, ואז נדהמתי לגלות ש..."
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock)

הלוויה מצמררת לנפטר הקורונה: "קברתי אותו לבדי, ואז נדהמתי לגלות ש..."

הרב דב מוצ'נק, שליח חב"ד באוקסנארד שבקליפורניה: "הרבה הלוויות ערכתי אך את ההלווייה הזו, בה קברתי את נפטר הקורונה לבד, לא אשכח לעולם".

   
הלוויה מצמררת לנפטר הקורונה: "קברתי אותו לבדי, ואז נדהמתי לגלות ש..."
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock)
אא

הרב דב מוצ'ניק, שליח חב"ד באוקסנארד קליפורניה, תיאר בפוסט מרגש השגחה פרטית מופלאה לה זכה, בעת שעסק בקבורתו של יהודי קשיש שנפטר מקורונה.

"היום קברתי אדם לבד, או כך לפחות חשבתי. במהלך 20 השנים האחרונות כרב חב"ד, ערכתי הרבה הלוויות. מספר המשתתפים נע בין מאות לאח בודד שקובר את אחותו, אבל מעולם לא היו לי לוויה שבו רק הייתי אני ואת חפירה".

"יהודי מאוקסנארד שזה עתה נפטר היה בן 92 לאחר שנדבק בנגיף הקורונה, משפחתו מחוץ לעיר לא יכלה להשתתף באופן אישי בגלל מגבלות נסיעה ומחשש להידבקות, הם הצליחו להצטרף רק לוועידת וידיאו והשתתפו בצורה וירטואלית".

"עשיתי את כל הדברים המסורתיים, ואמרתי את כל התפילות כרגיל למעט יוצא מן הכלל: 'הקדיש', מאחר ולא ניתן להגיד ללא המניין הנדרש של 10 יהודים, בזמן שהייתי עצוב על זה, התנחמתי בידיעה שזה הכי טוב שאני יכול לעשות בנסיבות הקשות הנוכחיות.

"כשנכנסתי לרכב שלי לעזוב את בית העלמין, משהו צץ בראשי, כנראה קול משמים, והחלטתי לנסוע בכיוון ההפוך לחלוטין של היציאה ולכביש שמוביל לחלק חדש של פארק הזיכרון באזור, המקום היה עדיין בבנייה, כשהסתובבתי בעיקול סביב ההר, אני רואה משפחה בצד השני עומדת ליד קברים ונראית מבולבלת, עצרתי, פתחתי את החלון ושאלתי אם הכל בסדר. 'אנחנו צריכים עוד 1 בשביל המניין כדי שנוכל לומר קדיש לאבא שלנו שנפטר'...

"לא רק שעזרתי להם לסיים את התפילות, הם עזרו לי ואמרנו קדיש עבור האיש שקברתי בסמוך דקות ספורות לפני כן. אז אכן ככל הנראה לא הייתי לבד בכל זאת. "אלוקים מכוון את צעדי האדם", כותב דוד המלך בתהילים. שום דבר אינו במקרה, כל דבר קורה עם סיבה".

עוד כתבות שיעניינו אותך