בזכות הרמב"ם: נמצאה פרוכת בשוק בדובאי
אילוסטרציה (צילום: Grigvovan/shutterstock)

בזכות הרמב"ם: נמצאה פרוכת עתיקה בשוק בדובאי

מטיילים ישראלים שטיילו לפני שבוע בדובאי, נחרדו לראות את ה'שטיח' שהוצע להם למכירה על ידי רוכל מקומי: מסתבר שהייתה זו פרוכת שנתרמה לבית כנסת בקהיר, ואיכשהו מצאה את הדרך לשם. ומה עוד התגלה?

   
בזכות הרמב"ם: נמצאה פרוכת בשוק בדובאי
אילוסטרציה (צילום: Grigvovan/shutterstock)
אא

מטיילים ישראלים שטיילו לפני כשבוע בשוק מקומי באיחוד האמירויות - נתקלו להפתעתם ברוכל שהציע להם לקנות 'שטיח' מיוחד בן 200 שנה שהגיע לדבריו מתימן. 

כששלף הרוכל את ה'שטיח' מערימת השטיחים שהוצעו למכירה, המטיילים נחרדו. מסתבר כי הייתה זו פרוכת שנתרמה בכלל לבית כנסת בקהיר, ואיכשהו מצאה את דרכה לדובאי. 

בראיון ל'ווינט' סיפר מדריך הטיולים חיים כהן כי כש"הקבוצה הגיעה לשוק, מיד ניגש אליה הרוכל, והציע להם לקנות שטיחים. ואז הוא פרש בפנינו פרוכת אדומה עם כיתוב רקום בזהב 'הפרוכת הזאת נדבה לקמום רבינו הרמב"ם זצ"ל מאת מרים גריאני. הרוכל ביקש 5,000 דולר על השטיח".

לדברי כהן, המטיילים הסתקרנו לגבי זהותה של אותה מרים גריאני, והחליטו להתחקות אחריה ברשתות החברתיות. מטיילת בשם אביב סנפיר העלתה לקבוצת פייסבוק של יוצאי מצרים תמונה של הפרוכת, ועד מהרה אותר נכדה של גריאני, שמתגורר בניו יורק. "הנכד סיפר שבכל פעם שסבתו ילדה בן או בת - הם נפטרו, ואז היא לקחה על עצמה לעשות פרוכת, ובזכות המצווה שעשתה - בתוך שנה ילדה בן".

לדברי המטיילים, שכבר הספיקו לחזור לארץ, נכדה של גריאני מתכוון לחזור לדובאי כדי לרכוש בחזרה את הפרוכת, שאותה ישים ככל הנראה בבית הכנסת שבו הוא מתפלל.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך