סיוון רהב מאיר: "בסוף ספר שמות נסיים את הקורונה"
(צילום: Mongkolchon Akesin/shutterstock/David Cohen 156)

יהדות

סיוון רהב מאיר: "בסוף ספר שמות נסיים את הקורונה"

התחלנו לקרוא את ספר בראשית בקורונה, מיד אחרי חגי תשרי, בשמחת תורה, ולצערנו אנחנו מסיימים לקרוא אותו בקורונה, אבל בעיצומו של מבצע החיסונים ייתכן שהמציאות תתהפך לטובה.

   
 סיוון רהב מאיר: "בסוף ספר שמות נסיים את הקורונה"
(צילום: Mongkolchon Akesin/shutterstock/David Cohen 156)
אא

בריאת העולם. בריאת האדם. בריאת השבת. הגירוש מגן עדן. קין רוצח את הבל. נח, המבול והתיבה. הקריאה "לך לך" לאברהם ולשרה. עקידת יצחק. הכנסת האורחים של אברהם. המלחמה שלו למען סדום. חפירת הבארות של יצחק. גמילות החסדים של רבקה. מכירת הבכורה של עשיו ליעקב. המפגש של יעקב עם רחל ליד הבאר. מסירותו של יעקב בעבודתו אצל לבן הרמאי. השיבה של המשפחה ארצה.

לידת השבטים, בזה אחר זה. מכירת יוסף על ידי האחים. יוסף בכלא, ואז בארמון, בעוד אישיותו המופלאה מתגלה. המפגש המחודש שלו עם האחים. המפגש המחודש שלו עם יעקב. פטירת יעקב, אחרי ברכתו המפורטת והמרגשת לילדיו ולנכדיו. פטירת יוסף, שמבקש לקחת את ארונו ביציאת מצרים ארצה, כדי להיקבר בסוף בישראל.

זהו תקציר של ספר בראשית, שסיימנו לקרוא השבת. פרשת "ויחי" היא האחרונה בחומש הזה, ובשבוע הבא נתחיל את ספר שמות.

התחלנו לקרוא את ספר בראשית בקורונה, מיד אחרי חגי תשרי, בשמחת תורה, ולצערנו אנחנו מסיימים לקרוא אותו בקורונה, אבל בעיצומו של מבצע החיסונים. כשמסיימים לקרוא חומש בתורה, מכריזים בקול ביחד בבתי הכנסת "חזק, חזק ונתחזק". הלוואי שאת סיום ספר שמות, ספר יציאת מצרים, נקרא אחרי שגם אנחנו נצא מהשעבוד הנוכחי לגאולה. ובינתיים – בסגר, בבידוד, בהתמודדות – חזק, חזק ונתחזק.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך