דור חדד בראיון בלעדי לערוץ 2000
(צילום: באדיבות המצלם)

דור חדד בראיון בלעדי לערוץ 2000

דור חדד בראיון בלעדי לערוץ 2000 מספר מה עובר עליו בימים אלו: "בשנת 2021 הכל נהיה קיצורי דרך", חושף את הכאב הגדול שיש לו כשהוא רואה את הנוער בישראל ומספר מי ביזה אותו ומדוע?

   
דור חדד בראיון בלעדי לערוץ 2000
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

דור חדד אני שמח שוב לראיין אותך לערוץ 2000, ספר לנו מה קורה איתך כיום? 

אני רוצה לדבר על נושא שיושב לי על הלב בחודש האחרון ואשמח מאוד לשתף את הקהל בבית במתרחש. תחשבו שהיו מציעים לכם להיכנס לאחת מתוכניות הריאלטי הגדולות בישראל ואתם בסופו של דבר מחליטים לוותר רק בגלל רצונה של התורה הקדושה.

מהצד קל לנו לומר שלא נכנס, אך בן אדם שעובד שנים על פרסום ומיתוג לעסק שלו יודע היטב כמה קצרה הדרך רק מצפייה בפרק הראשון של אותה תוכנית בה הוא משתתף וכמה כסף ואנרגיות הוא צריך להשקיע כדי להגיע לאותה נקודת פרסום.

בשנת 2021 הכל נהיה קיצורי דרך, גם הדור הצעיר שלנו לא רוצה לעבוד קשה.
הוא רואה איך אותם אנונימיים שמתפרסמים דרך הריאלטי שבטלוויזיה מתפרסמים וכך בעצם חוסכים מעצמם את העבודה הקשה בדרך כדי להרוויח כסף, לקבל כבוד ופרסום.

רוב הנערים והנערות שתשאלו אותם מה ירצו לעשות שיהיו גדולים יענו לכם : "זמר,דוגמן, שחקן כדורגל וכו'.."  כל מה שמשותף לזה - "פרסום".
לצערנו תוכניות הריאליטי בישראל גמרו לנו את הדור".

גם אני בצעירותי רציתי מאוד להתפרסם, נלחמתי בכל מה שהיה לי כדי להגשים את החלום וכנגד כל הסיכויים כבר בגיל 15 צעדי על מסלולי האופנה בארץ וכיכבתי על שלטי חוצות ועיתונים.
האמת זה אכן חלום שהתגשם עד הרגע שבו הבנתי וראיתי שעולם הזוהר הוא עולם השקר!
אנשים שרודפים אחרי כבוד וכסף ומנצלים בעיקר את מעמדם כדי לקבל כל מה שחלמו ורצו לפניכן.
אני כמובן לא מכליל חס ושלום יש ביניהם אנשים טובים ששומרים על עצמם ונשארים בגובה העיניים אך לא מעט מהם במקום להיות בני אדם עם ערכים ודרך ארץ הופכים לאנשים מתנשאים שסה"כ התמזל מזלם וזכו לחשיפה גדולה מול הקהל בבית.

 השאלה הגדולה מכל מהם עושים עבור הקהל בבית? 
רובם הופכים למודל חיקוי וכתוצאה מכך הדור החדש של 2021 נראה כך.
אפשר להוסיף גם שכמות הנשירות בעולם החרדי עלתה על גדותיה , מלא התחילו להיחשף לכל מה שקורה ברשתות החברתיות וכתוצאה מכך החליטו להשאיר את הכל מאחור גם אם זה לנתק קשר עם המשפחה. חלקם הכואב שישנם משפחות שמחליטות לנתק כל קשר עם הילד וזה עוד יותר גורם לחילול השם שאותם הורים עושים בדיוק ההפך הגמור במקום לקרב.

 אני רואה שממש כואב לך כל מה שקורה לנוער בדור של היום, מה אתה מציע לעשות? 

צודק לחלוטין באמת נושא רגיש מאוד אצלי ולכן אני חושב  שמה שבורא עולם רוצה מאיתנו זה סה"כ שנזכה לערכים, דרך ארץ, כבוד בין אדם לחברו ,רגישות לזולת ובשתי מילים - אהבת ישראל!

אספר לך ולאנשים שבבית למה בעצם החלטתי לשתף את ערוץ 2000 בנושא הזה שצף על ליבי. 

בשבועות האחרונים חוויתי כמה סיטואציות שבהן השנאת חינם העבירה הילוך עד כדי כך שלא יכולתי לסבול.
אחת מהן עברה כל גבול כאשר הייתי בדרכי לביקור חולים בבית החולים "תל השומר" ולפתע אשה מבוגרת עם רכב יוקרה מצפצפת לי וצורחת עלי שאעבור יותר מהר את מעבר החצייה, היא לצערי ממשיכה עם הצעקות ואומרת לי מול כולם: "כל החיים אתם הורסים לנו, צבא לא עשיתם, כופים עלינו שנאה יאלה תטוסו לנו כבר מהמדינה". שמנגד מלא נהגים צופים והמומים מתגובתה וזה בגלל הג'קט השחור והכיפה על ראשי.
החלטתי לא לענות כי ידעתי את מעלתה של שתיקה בזמן ביזיון, ושנסעה התפללתי שבורא עולם יזכה אותי לקדש את שמו ברבים, וגם אנשים כאלה רחוקים אזכה להחזיר בתשובה (שמבחינתי זה להיות בן אדם שמתחשב בזולת ולא שוכח את בורא עולם במצוות).
איפה שהו זה נתן לי צביטה כואבת בלב, למה היא שופטת אותי בגלל המראה החיצוני, זה לא אומר שום דבר.
יותר מזה אני נותן עבור המדינה כל שנה לא מעט ימי מילואים ואיבדתי לצערי חברים בשירות. הרגשתי קצת מחוסר השפעה על הציבור בישראל אם לכך הגענו מה נשאר עוד לעשות.
כמה שאני משתדל לחזק ולעשות טוב עדיין זה לא מספיק בשביל להגיע לרבבות הנפשות בעם ישראל וזה צורם לי שלצערינו מלא אנשים לא זכו להכיר את התורה היפה שלנו ואת הערכים האמיתיים שבורא עולם ציווה אותנו במעמד הר סיני.

דור חדד חדד בראיון בלעדי לערוץ 2000

 וואוו כואב לשמוע על כזה מקרה ומחזק מאוד להבין שלא הגבת וקיבלת את הביזיון הזה מה' יתברך. 

לאחר המקרה הזה חשבתי לעצמי איך אפשר לשנות את הסטיגמה הכואבת הזו שאסור לשפוט אף אדם בגלל המראה החיצוני, בדיוק יום למחרת קיבלתי שיחת טלפון מפתיע במיוחד ממישהי שטענה שעקבה אחריי לא מעט זמן לאחרונה עקב הפרסומים שלי במדיה וברשתות החברתיות והזדהה מאוד עם הנקודה שלי, וחושבת שהמסר שלי חייב להגיע להמון אנשים בארץ. אותה אשה טענה שהיא מההפקה של תוכנית הריאלטי "האח הגדול" שחיפשה אותי במשך מספר שבועות ושמעה את הסיפור שלי והחליטה לקדם כמה צעדים קדימה שאכן אכנס לתוכנית הראילטי המפורסמת בישראל.
בתחילה חשבתי שמישהו עובד עלי אך שהמשכתי לשוחח איתה הבנתי שמדובר במקרה רציני מצידם להכנס לתוכנית.
בתחילה התנגדתי נורא כי זה ממש סתר את כל האידיאולוגיה של אדם ששומר תורה ומצוות, אך לפתע חשבתי לעצמי רק בפרק הפתיחה כמה אנשים אוכל לחזק ולהשפיע כדי שיעזבו את המקום בהם נמצאים וישנו את הסטיגמה הרעה שנכללה.
היה לי דילמה לא פשוטה בין החשיפה הגדולה להשפיע על כלל ישראל לבין זה שאתה פותח פתח ליצר הרע לגרום דרכי לחילול השם.
אני מכיר את עצמי היטב ונמצא לא מעט עם העולם החילוני בעיקר היות חוזר בתשובה למעלה מ12 שנה, אך ברגע שזה נוגע בשבת שבהן יהודים עובדים עבורך, בין זה שיגרם מחלוקות וסערה בעולם החרדי , ובין זה שאני נותן לגיטימציה לאנשים נוספים שאוהבים אותי לצפות בתוכנית החלטתי להחזיר לה אחרי כמה ימים תשובה ברורה לחלוטין: "למרות הכסף הגדול והפרסום הרחב אוותר על הכל בשביל בורא עולם!.."

לאחר ההחלטה אני מבין כמה יכולתי לחזק, כמה יכולתי לקרב ולהשפיע עליהם בצורה חיובית.
אך הבנתי שאם יש בורא לעולם הוא ימצא עבורי פיתרון בהיתר ולא באיסור כדי שאוכל להיות שליח נאמן לקרב את הגאולה השלמה באהבה.

 אני מודה לך מקרב לב על הראיון, שמחתי לשתף אתכם ברגשותי.

"צעק אמא מתה, אמא מתה": דור חדד בסיפור הצלת חיים מרגש ביותר. צפו

(צילום: באדיבות המצלם)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך