התמונה הזו זכתה בפרס עולמי. הסיפור מאחוריה פשוט מרגש
(צילום: מגזין הטבע Oceanographic)

נפלאות הבריאה

התמונה הזו זכתה בפרס עולמי. הסיפור מאחוריה פשוט מרגש

השבוע זכתה התמונה הזו להיכנס אל לבבות רבים ברחבי העולם, ולרגש אלפים. הצלם שצילם אותה - תושב אוסטרליה בשם טוביאס באומגרטנר, זכה בפרס יוקרתי, בטקס פרסי הצילום של מגזין הטבע Oceanographic, לשנת 2020. מה כל כך מיוחד בה?

   
התמונה הזו זכתה בפרס עולמי. הסיפור מאחוריה פשוט מרגש
(צילום: מגזין הטבע Oceanographic)
אא

בתמונה המרגשת נראים שני פינגווינים כשאחד 'מחבק' את השני, והם בוהים יחד אל האופק. "את התמונה הזו צילמתי בשנת 2019, ואני זוכר שהפינגווינים האלה בילו שעות אחד ליד השני, על סלע שמשקיף על קו הרקיע של מלבורן. הם פשוט עמדו שם שעות, ורק צפו באורות הנוצצים של קו הרקיע והאוקיאנוס. מתנדב שעבד במקום סיפר לי שהפינגווין עם הגב הלבן - זו גברת מבוגרת שאיבדה את בן זוגה, וכנראה שגם הפינגווין הצעיר משמאל חווה את אותה חוויה. 

"ומאז, הם פשוט נפגשים באופן קבוע ומנחמים זה את זה. הם ממש עומדים על הסלע הזה במשך שעות, וצופים באורות של העיר הסמוכה. אני ביליתי שלושה לילות שלמים במושב הפינגווינים הזה, עד שהצלחתי להשיג את התמונה הזו. אני מקווה שתיהנו מהרגע הזה כמוני".

"היא נראתה על ידי מיליונים, וקיבלתי אלפי הודעות ותגובות על איך ששני הפינגווינים האלה נגעו בהם וריגשו אותם. זה הכניס הרבה חיוך, שמחה, תקווה ואהבה ללב של האנשים, וזה הפך לסמל של אחדות ואהבה".

לדברי טוביאס, התנהגות נוספת שהוא היה עד לה בקרב הפינגווינים היא שהם היו משפשפים את הרגליים שלהם זה על גבי גבו של זה, ועוזרים אחד לשני להתנקות. "התמזל מזלי לראות את זה", הוא אומר. התמונה שהתפרסמה ברשתות החברתיות בעולם חיש קל, זכתה להד תקשורתי ענקי, וזיכתה את טוביאס במאות תגובות נלהבות.
 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך