בת 118: הסוד של האישה הכי מבוגרת בעולם
(צילום:l i g h t p o e t/shutterstock)

בת 118: הסוד של האישה הכי מבוגרת בעולם

בשבוע הבא תחגוג קנה טנקה, קשישה ממוצא יפני, לא פחות מ-118 שנים מאז יום היוולדה. טנקה, שמתגוררת במחוז פוקואוקה שביפן, היא האישה הכי המבוגרת ביותר בעולם היום.

   
בת 118: הסוד של האישה הכי מבוגרת בעולם
(צילום:l i g h t p o e t/shutterstock)
אא

היא נולדה אי שם בתחילת המאה הקודמת, וכבר הספיקה לראות בימיה את מלחמת העולם הראשונה, השנייה, לחזות במחשבים הראשונים, אסון התאומים ומהפכת הרשתות החברתיות. 

בשנת 1922 נישאה טנקה לבן דוד רחוק שלה בשם הידאו, ויחד הם פתחו חנות ומכרו שירוקו (מעין קינוח יפני) ונודלס. במלחמת העולם השנייה מת אחד מילדיהם באופן טראגי, אולם הזוג, שכבר היו לו ארבעה ילדים נוספים, החליטו בנוסף לאמץ עוד ילד. 

קנה פרשה מעבודתה בגיל 63. בשנת 1993 הלך בן זוגה הידאו לעולמו, לאחר קצת יותר מ-70 שנות נישואין. למרות שברון הלב, טנקה המשיכה ושרדה, וגם הצליחה להבריא מסרטן המעי הגס שהתגלה אצלה בגיל 103. היא נרפאה מהמחלה סופית בגיל 107. 

כשנשאלה בשנים האחרונות מהו סוד אריכות הימים המופלגת שלה, הסבירה טנקה: "הסוד הוא קודם כל גנטיקה משפחתית, ובנוסף לכך חיים אופטימיים ושינה בריאה".   

בשנת 1918 הביעה טנקה רצון לחיות עוד 5 שנים עד גיל 120. כיום היא מתגוררת בבית חולים ברובע היגאשי-קו במחוז פוקואוקה. למרות גילה המופלג, היא עירנית ובריאה ומעבירה את זמנה במשחקי רברסי וכן בהליכות התעמלות קצרות במסדרונות בית החולים. תחביביה הם קליגרפיה וחישובים מתמטיים.   

מעניין לציין שטנקה אוהבת מתוק ועד היום היא שותה כל יום 3 כוסות של קפה, מיצים מוגזים ושייקים שונים. הבן של אחיינה, גארי פונקושי, התראיין לתקשורת האמריקאית וציין כי קרובת משפחתו מאמינה גם כי אריכות ימיה קשורה גם לאמונתה באלוקים. ב-9 במרץ 2019 הוכרה על ידי ספר השיאים של גינס כאדם המבוגר ביותר החי כיום.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך