קמיע מאדמו"ר העכברים מוצע למכירה
(צילום: בית מכירות צולמנ’ס)

מיסטיקה וקבלה

קמיע מאדמו"ר העכברים מוצע למכירה

קמיע קודש על קלף, סגולה לשמירה על הבית, ולהצלחה בכל העניינים, אשר ניתן מידיו הקדושות של האדמו"ר הקדוש והטהור רבי ישעיהל'ה קרעסטירער זיע"א עם השמות הידועים אותם נהג לכתוב בקמעותיו בתוספת שמות קדושים היוצאים מראשי התיבות של פסוקים המסוגלים לשמירה בכל העניינים. ומה הקשר לעכברים?

   
קמיע מאדמו"ר העכברים מוצע למכירה
(צילום: בית מכירות צולמנ’ס)
אא

פענוח הקמע הוא; ילשת באשר בוליב - יוצר יחד לסירוגין את הפסוקים; יְ׳הִי שָׁ׳לוֹם בְּ׳חֵילֵךְ שַׁ׳לְוָה בְּ׳אַרְמְנוֹתָיִךְ (תהלים קכב, ז), לֹ׳א תְ׳אֻנֶּה אֵ׳לֶיךָ רָ׳עָה וְ׳נֶגַע לֹ׳א יִ׳קְרַב בְּ׳אָהֳלֶךָ (תהלים צא, י).

הרה"ק צדיק יסוד עולם רבי ישעיה שטיינר הנקרא בפי כל רבי ישעיהל'ה קרעסטירער - (תרי"ב-תרפ"ה) נודע בדורו כעמוד הצדקה והחסד וכפועל ישועות, ביתו היה פתוח לרווחה ותמיד סעדו רבים על שולחנו, פיזר סכומים עצומים לצדקה, ופעל רבות להביא ברכה וישועה לחולים ונזקקים, רבי ישעיה היה תלמיד מובהק של הרה"ק רבי צבי הירש מליסקא וכבר רבו העיד על גודל קדושת נשמתו וכן סמכוהו להנהיג עדה ולפעול ישועות הרה"ק מצאנז והרה"ק רבי מרדכל'י מנדבורנא, לאחר שנפטר רבו רצ"ה מליסקא החל להתפרסם כבעל מופת ורבבות נהרו אליו.

אודות קמעותיו: זה מספר דורות שהמעשה המופלא בקמע של ר' ישעיהל'ה עובר מפה לאוזן ומפעים את כל שומעיו.

אחד מהמהגרים היהודים לארה"ב פתח לו מכבסה שהביאה לו פרנסה ברווח. חייו יכלו להתנהל על מי מנוחות, אלמלא פתחו שני גויים איטלקיים מכבסה מתחרה מול חנותו. היהודי לא ידע את נפשו, וביקש מידיד שנסע להונגריה שייכנס לר' ישעיהל'ה ויתנה בפניו את צרתו. הידיד מילא את שליחותו ושב לארה"ב כשעמו קמע מאת האדמו"ר.

המתחרים, מצידם, לא שקטו על השמרים. הם שכרו אדם שיצית את חנותו של היהודי. אולם באורח מוזר ביותר טעה הלה בין פתחי המכבסות ושרף את חנותם של האיטלקים.

ר' ישיעהל'ה קרעסטירער התפרסם כעושה נפלאות, ומופתים רבים מסופרים אודותיו. הצדיק נודע בליבו הרחום ובדאגתו לפרנסתם של ישראל, והיה נוהג לומר על עצמו: בזמן שגדולי ישראל עוסקים ב"רזא דרזין", אני עוסק ב"לשובע ולא לרזון".

אכן העידו עליו גדולי דורו, כי "מפתח של פרנסה נמצא אצל ר' ישעיהל'ה, כל הדור ניזון עבורו בבחינת כל העולם כולו אינו ניזון אלא בשביל חנינא בני!"

את הקמיעות שנתן בחייו למבקשי ישועה, נטל אותם בידו ובירכם טרם נתינתם. סיפורים רבים עברו מאיש לאיש על הישועות הגדולות להם זכו מחזיקי הקמיעות.

הקמיע המיוחד עומד כעת למכירה בבית המכירות צולמנ'ס בירושלים.

 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך