טראמפ בברכה לחנוכה: "מסורת התמדה ואמונה"
(צילום: Photographer RM/shutterstock)

חדשות

טראמפ בברכה לחנוכה: "מסורת התמדה ואמונה"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב ברכה מיוחדת לקהילה היהודית בה איחל חג חנוכה שמח: "מסורת הדלקת הנרות מקורה בהתמדה ובאמונה - שתי מעלות המעידות על עוצמתה של התרבות והאמונה היהודית"

   
טראמפ בברכה לחנוכה: "מסורת התמדה ואמונה"
(צילום: Photographer RM/shutterstock)
אא

עם תחילת היום הראשון של חג החנוכה, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פרסם ברכה מיוחדת לקהילה היהודית האמריקנית, בה איחל להם חג שמח והזכיר את תמיכתו בישראל בשנות כהונתו האחרונות.

"בפתח עונת החגים, הגברת הראשונה מלאניה ואני שולחים את ברכתנו החמה למיליוני היהודים בארה"ב ובעולם כולו, המתחילים הערב את חגיגת חנוכה ומציינים את הנס שהשאיר את אור המנורה דולק בבית המקדש במשך שמונה ימים. מסורת הדלקת הנרות, שהחלה לפני מעל 2,000 שנה ונמשכת עד היום, מקורה בהתמדה ובאמונה – שתי מעלות המעידות על עוצמתה של התרבות והאמונה היהודית".

"השנה, חג החנוכה מגיעה בזמן שבו הקשר בין ארה"ב וישראל מעולם לא היה חזק יותר. בארבע השנים האחרונות הממשל שלי עמד בסולידריות בלתי ניתנת לערעור לצד העם היהודי".

בחודשים האחרונים תיווכנו במהלכי השלום ההיסטוריים בין ישראל למדינות ערב, ביניהן איחוד האמירויות, בחריין וסודאן. הבאנו הזדמנויות חסרות תקדים לשיפור היציבות והשגשוג באזור. כשאנחנו נכנסים אל החג, אנו מביטים קדימה לקראת עתיד מזהיר ובטוח יותר במזרח התיכון ובעולם כולו".

"בשמונת הימים הבאים יתכנסו משפחות וחברים כדי להמשיך את המסורת הישנה של הדלקת הנרות. אנחנו מאחלים לכל החוגגים חג חנוכה שמח".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך