הרב אשר שטרנבוך: "זה נס גלוי וחיבוק אוהב משמים, בזכות התפילין הקדושות"
אילוסטרציה (צילום: Andrei Kobylko/shutterstock)

מיסטיקה וקבלה

הרב אשר שטרנבוך: "זה נס גלוי וחיבוק אוהב משמים, בזכות התפילין הקדושות"

"לפתע הערבים התחילו לזרוק אבנים וסלעים, ואחד הצעירים נעמד אל מול הרכב וזרק אבן גדולה היישר לכיוון ראשיהם של יושבי הרכב. המבועתים." מה הציל את הרבנים שישבו ברכב?

   
 הרב אשר שטרנבוך: "זה נס גלוי וחיבוק אוהב משמים, בזכות התפילין הקדושות"
אילוסטרציה (צילום: Andrei Kobylko/shutterstock)
אא

הרב אשר שטרנבוך על נס הצלתו: "היה זה לפני עשרות שנים, נסעתי לחברון ברכב פרטי, ובמהלך הדרך הנהג סטה בטעות מהדרך המובילה לחברון, ונכנס לתוך כפר ערבי עוין.

"הסכנה היתה גדולה, מידית ומוחשית: המון זועם צמא דם של ערבים צעירים משולהבים בשנאת ישראל יוקדת החל להתגודד סביב הרכבם בזעקות: 'אללה אכבר!' ההמון חסם את האפשרות להמשיך בנסיעה, והבהלה ברכב הייתה עצומה.

"לפתע החלו הערבים לזרוק אבנים וסלעים, ואחד הצעירים נעמד אל מול הרכב וזרק אבן גדולה היישר לכיוון ראשיהם של יושבי הרכב. המבועתים. ברגע האחרון התעשת מחותני, הרב וועלוועל אייזנבך, ונזכר בתפילין שהוא נושא עמו, שהכתוב מעיד בהן בפה מלא: 'וראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא עליך ויראו ממך!' בזריזות הוציא את התפילין הקדושות והניחן על ראשו.

"ברגע בו הניח הרב וועלוועל את התפילין, נחתה האבן על החלון הקדמי של הרכב והשמשות התנפצו בקול רעש גדול. הרסיסים התעופפו לכל עבר, אך למרבה הפלא לא נגעו במאומה ביושבי הרכב עצמם, ואף בגדינו נותרו שלמים ללא שום קרע, אפילו לא קטן... תוך כדי ההמולה שנוצרה במקום מזריקת האבנים ופגעי הרסיסים המתעופפים לכל עבר נפתח בפנינו מעבר קל בין ההמון שזז מעט הצידה, והנהג בתושייתו ניצל תיכף את אותו פתח ודהר במהירות החוצה מן הכפר העוין. היה זה נס גלוי וחיבוק אוהב משמים, בזכות התפילין הקדושות".

הרב יוסף דב בטלמן זצ"ל סיפר שבמלחמת תש"ח הוא היה בחור ישיבה. הוא הוצב לשמירה באחת מהעמדות שפזורות על פני הגבול העירוני בין ישראל לירדנים. בעיר העתיקה היו קרבות עזים עקובים מדם. התפקיד שלו היה לצפות ולאותת אות אזהרה על כל דמות חשודה שמתקרבת. פתאום הוא ראה מולו שני אנשים שרצים במהירות לקראתו, וסכין ארוכה ומושחזת נמצאת בידם ומופנית לעברו.

הוא לא יכל לברוח ואז הוא נזכר יוסף שבעמדת השמירה שלו מונחות זוג התפילין הקדושות שכעת סיים להניח כשסיים להתפלל. הוא נזכר בפסוק: "וראו כל עמי הארץ את שם ה' נקרא עליך ויראו ממך!". לכן הוא הניח את התפילין על הראש ויצא עטור בתפילין ונעמד אל מול הרוצחים הרצים לקראתו.

הנס הגדול לא איחר מלהגיע: פתאום אחזה בהלה במרצחים ממראה היהודי העטור בתפילין, הם הפנו את עורפם והחלו לנוס ולברוח כלעומת שבאו, ללא כל סיבה שנראית לעין.

העומק מאחורי מצוות התפילין. צפו

אילוסטרציה (צילום: Andrei Kobylko/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך