היסטוריה בדובאי: לראשונה יוקם בית ספר יהודי במדינה המוסלמית
(צילום: Pixavril/shutterstock)

חדשות

היסטוריה בדובאי: לראשונה יוקם בית ספר יהודי במדינה המוסלמית

מדינת ישראל התגייסה למשימה, ותסייע בהקמת בית ספר יהודי ראשון בדובאי, בסיוע גורמים פילנתרופיים משמעותיים וחסויים, בשלב זה: "אנו מאמינים שהחינוך היהודי חיוני לעתיד הקהילה שלנו"

   
היסטוריה בדובאי: לראשונה יוקם בית ספר יהודי במדינה המוסלמית
(צילום: Pixavril/shutterstock)
אא

כחלק מהקשר הנרקם בין משרד התפוצות והקהילה היהודית באיחוד האמירויות, הוחלט לפתוח בתהליך להקמת בית ספר יהודי ראשון בדובאי. 

ההחלטה התקבלה על ידי שרת התפוצות עומר ינקלביץ' בעקבות רצף שיחות שקיימה עם מנהיג הקהילה היהודית שם, רוס קריאל, בהן הציג לשרה את הקהילה היהודית המתפתחת בדובאי ואת צרכיה. המהלך ייעשה באמצעות ארגון "יונייטד" שאחראי מטעם משרד התפוצות על החינוך היהודי בעולם, ובשותפות גורמים פילנתרופיים משמעותיים מהעולם היהודי, שבשלב זה נשארים חסויים. כל הגורמים עושים מאמצים כדי לפתוח את בית הספר כבר בשנה"ל הבאה.

הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, המונה כאלף חברים, נמצאת בתהליך של השגת הכרה פורמלית מגורמי הממשל באיחוד האמירויות. בעקבות הסכמי השלום עם ישראל, הקהילה צפויה לגדול בשנים הקרובות באופן משמעותי ומספר הילדים צפוי לעמוד בשנה הבאה על כ-200. 

מרבית חברי הקהילה הינם דוברי אנגלית אשר הגיעו לאיחוד האמירויות בעשור האחרון מארה"ב ואירופה לצרכי עסקים. מאז ההכרזה ההיסטורית על כינון היחסים הדיפלומטים בין המדינות, משרד התפוצות מלווה את הקהילה באופן רציף, בתור הגורם האמון מטעם מדינת ישראל על הקשר עם הקהילות היהודיות בעולם.

מנהיג הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, רוס קריאל: "הסכמי אברהם אפשרו סוף סוף לבנות מערכת יחסים קרובה בין הקהילה היהודית באיחוד האמירויות לבין מדינת ישראל. אנו מעריכים במיוחד את הקשר שנוצר עם שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ולשכתה. מייד לאחר ההצהרה על הסכמי אברהם התחלנו לעבוד מול משרד התפוצות, ואנו ממשיכים בכך עד היום".

"מאמץ מיוחד התמקד בילדי הקהילה הצומחת שלנו ובחינוך שלהם. אנו מאמינים שהחינוך היהודי הוא חיוני לעתיד הקהילה שלנו, כפי שהיה חיוני לאורך ההיסטוריה עבור קהילות יהודיות ברחבי העולם. למשרד התפוצות יש ניסיון משמעותי בתחום זה, והעבודה שלהם מול הקהילה שלנו היא מועילה וחיובית במיוחד".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך