סכנת העם היהודי: הרבנים במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)

חדשות

סכנת העם היהודי: הרבנים במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו

במכתב תיארו הרבנים כי הם "רואים בדאגה את הסכנה לאחדותו של העם היהודי כתוצאה מההצעות לרפורמה בגיור הכוללות בתוכן הפקעת הגיור מהרבנות הראשית והכרה בגיורים רפורמים וקונסרבטיביים"

   
סכנת העם היהודי: הרבנים במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)
אא

לקראת הכרעת הבג"ץ בסוגיית הגיור, רבנים בכירים פנו במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה שיתערב ויפעל למנוע את הגיור הרפורמי.

הרבנים מהציבור החרדי הספרדי ומהציבור הדתי לאומי, דרשו לעצור את ניסיונות בג"ץ להכרה בגיורים שאינם על פי ההלכה.

הרבנים אשר חתומים על המכתב הם הגאון הרב דוב ליאור, רב קרית ארבע (לשעבר) ובכיר פוסקי ההלכה בציבור הדתי לאומי, הגאון הרב מאיר מזוז ראש ישיבת כסא רחמים, הגאון הרב ראובן אלבז ראש ישיבת אור החיים והגאון הרב צבי ישראל טאו, נשיא ישיבת הר המור. המכתב נשלח לקראת החלטת שופטי בג"ץ בנושא שעתידה להתקיים ביום שני הקרוב.

במכתבם תיארו הרבנים כי "אנו רואים בדאגה את הסכנה לאחדותו של העם היהודי כתוצאה מההצעות לרפורמה בגיור הכוללות בתוכן הפקעת הגיור מהרבנות הראשית והכרה בגיורים רפורמים וקונסרבטיביים".

עוד טענו במכתב כי "כדי לשמור על אחדות העם ועל זהותה היהודית של מדינת ישראל יש להכיר רק בגיור שנעשה על פי ההלכה ועל פי הוראות הרבנות הראשית לישראל".

לאחר מכן פנו בדרישה אל ראש הממשלה נתניהו: "אנו קוראים לראש הממשלה לפעול על מנת לעצור את הניסיונות של בג"ץ להכרה בגיורים שאינם על פי ההלכה היהודית".

בסיום המכתב פנו אל נבחרי הציבור בבקשה "לעשות ככל שביכולתם על מנת לעצור את הרפורמה בגיור ואת הניסיונות של בג"ץ לפגוע ביהדותה של מדינת ישראל, ניסיונות שעלולים לגרום להתבוללות, להתפוררות ולפילוג בתוך העם היהודי, בדומה למה שמתרחש לדאבון הלב, בקהילות רפורמיות וקונסרבטיביות רבות בחו"ל".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך