הדרכון של השוטר הגוי הוא עדות לנס מדהים
קרדיט כולנו עם אחד - שימי ירושלמי

מיסטיקה וקבלה

הדרכון של השוטר הגוי הוא עדות לנס מדהים

מפגש בין זוג חסידים לשוטר גילה סיפור מרגש על ברכה שהתקיימה בזכות הרבי מליווטיאש זצ"ל

   
הדרכון של השוטר הגוי הוא עדות לנס מדהים
קרדיט כולנו עם אחד - שימי ירושלמי
אא

זוג חסידי, תושבי ברוקלין נסעו אל מדינת מישיגן כדי להשתתף בחתונה. בדרך הם נעצרו על ידי שוטר ממוצא פורטוריקני בגלל עבירת תנועה קטנה.

האישה אמרה לו: "סליחה אדוני השוטר, אבל אנחנו מברוקלין ולא כל-כך מתמצאים במישיגן…"
השוטר שאל: "אתם מליובאוויטש?"
האישה: "כן, מאיפה אתה יודע?"

השוטר: "גברת, את יודעת איך קוראים לי?"
האישה: "לא"
השוטר: "קוראים לי מנחם מנדלה, על שם הרבי הצדיק שלכם…"

השוטר שלף דרכון אמריקני והציג בפניה.
אז מה עומד מאחורי הסיפור? השוטר הסביר: "הסיבה שהדרכון איתי כל הזמן הוא, כי כשאני מראה את הרישיון לא מאמינים לי. כעת אני אספר לך את הסיפור. אבא שלי היה נהג מונית בברוקלין. באחת הפעמים הוא הסיע שני רבנים לבקר את הרבי מיליובאוויטש. הם ביקשו מהנהג (אבי) שיחכה בחוץ, עד שיתקבלו אצל הרבי ויבקשו ממנו ברכה, ואז יחזרו וימשיכו בנסיעתם.

"אבא שלי שאל את הרבנים: 'אני גם יכול לקבל ממנו ברכה?' משום שאשתו לא מצליחה להרות הרבה שנים, וזה מעציב מאוד את חייהם. הרבנים אמרו לו: 'כן, למה לא? תחנה את המונית ובוא איתנו בכדי שהרבי יראה אותך ויברך אותך. וכך היה. הכניסו אותו פנימה, ביקשו מהרבי לברך אותו, נתן לו דולר – ווכעבור זמן מה אימי נכנסה להריון ונולד להם בן! הוא נדר לקרוא לבן על שם הרב הנפלא שבירך אותו. והבן הזה כמובן הוא אני…"

הזוג החסידי הנרגש ביקש מהשוטר לצלם את הדרכון, כדי שאם הם יספרו את הסיפור המופלא הזה, אולי אנשים לא יאמינו – ואז יציגו את הדרכון כהוכחה. השוטר הסכים ברצון, ושחרר אותם לדרכם בלי לתת להם קנס.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך