תרומות
טל סמל: "הדבר הכי גרוע זה לצאת מהמשפחה"
(צילום: באדיבות המצלם)

לקראת שבת

טל סמל: "הדבר הכי גרוע זה לצאת מהמשפחה"

יהודי תמיד נשאר יהודי, הדבר הכי נוראי זה להתנתק ממשפחה - העם היהודי. טל סמל בלקחים מפרשת ויצא

   
טל סמל: "הדבר הכי גרוע זה לצאת מהמשפחה"
(צילום: באדיבות המצלם)
אא
(צילום: באדיבות המצלם)

בסרטון: טל סמל מסביר מה זה יהודי?

"מה זה יהודי? האם זה גזע? ודאי שלא. יש את כל הגזעים. לאום? גם לא. יש יהודי אמריקאי, בריטי, ישראלי, אתיופי ועוד. האם זה תרבות? גם לא. הרי יש המון תרבויות, מאכלים, תלבושות ומנהגים. דתי? זה גם לא דת. הרי מי שלא מאמין עדיין יהודי בניגוד לנוצרים או למוסלמים. זה לא יעזור לו.

"בפרשת השבוע יעקב הולך להתחתן עם בנות לבן מהמשפחה. לעומת זאת, עשו מתחתן עם הבת של ישמעאל. לכן הוא יצא מהמשפחה. יהדות זה משפחה. נולדת למשפחה מסוימת. לכן הכי גרוע זה לצאת מהמשפחה.

"יש את הסיפור המפורסם על אותו נוצרי קתולי אדוק שהגיע לרבי מילוויאטש והביא לו ספר "איך להיות נוצרי מאושר". הרבי לקח את הספר אבל אמר לו: תדע לך שאתה נולדת יהודי ותמות יהודי. לא משנה כמה שתצעק. הוא אומר לו: אתה חולה. שאל אותו הנוצרי למה? אמר לו הרבי: אחד שהוא חולה והוא צועק שהוא בריא המחלה שלו יותר גרועה וקשה. אני מאחל לך לעשות תשובה. אני לוקח את העותק רק כדי שלא יהיה יהודי שייחשף לזה. אותו יהודי יצא מהמקום בבכי, עשה תשובה ונעשה חסיד גדול מאוד של הרבי.

"יש לפעמים ריבים במשפחה, אבל הכי גרוע זה לצאת. התבוללות. כמו למשל יהודיה עם ערבי או גוי או יהודי עם גויה. זה לצאת מהמשפחה, לנתק את השושלת. אין דבר גרוע מזה. למרות הכל, כל היהודים זה משפחה."

 

עוד כתבות שיעניינו אותך