שתיית קפה או תה ירוק מנמיכה את הסיכון למוות
(צילום: shutterstock/Den Edryshov)

בריאות

שתיית קפה או תה ירוק מנמיכה את הסיכון למוות

החוקרים ציינו שבהשוואה לאלו שלא שתו תה ירוק או קפה, אלה ששתו משקה אחד או שניים היו בסיכויים נמוכים יותר למות מכל סיבה שהיא. הסיכויים הנמוכים ביותר לתמותה היו בקבוצה ששתו כמויות גבוהות ביותר של תה ירוק וקפה.

   
שתיית קפה או תה ירוק מנמיכה את הסיכון למוות
(צילום: shutterstock/Den Edryshov)
אא

במסגרת מחקר חדש שפורסם בכתב העת היוקרתי  Diabetes Research& Care החוקרים עקבו אחרי המצב הבריאותי של כ -4,923 סוכרתיים מסוג 2 ביפן במשך כחמש שנים. 2,790 מהם היו גברים ו -2,133 נשים. הנבדקים מילאו שאלון שכלל 58 שאלות על הרגלי האכילה והשתייה שלהם, כולל כמה תה וקפה ירוק הם שותים מדי יום. המשתתפים התבקשו גם לספק מידע על תדירות הפעילות הגופנית ואם הם מעשנים או צורכים אלכוהול, וכמה שעות שינה הם ישנים בממוצע בכל לילה, זאת במסגרת המידע על אורח החיים שלהם.

והנה התוצאות: מתוך 4,923 הנבדקים, 607 אמרו שהם כלל לא שותים תה ירוק, ו-1,143 אמרו שהם שותים כוס ביום. כ-1,384 אמרו כי הם שותים שתיים-שלוש כוסות ביום, ו- 1,784 דיווחו על שתיית ארבע כוסות מדי יום. באשר לצרכני הקפה, 994 אמרו שהם לא שותים קפה, ו-1,306 אמרו שהם שותים "עד כוס אחת מדי יום". 963 נוספים אמרו שהם שותים כוס בכל יום, בעוד 1,660 אמרו שהם צורכים שתי כוסות נוספות.

החוקרים ציינו כי בהשוואה לאלו שלא שתו תה ירוק או קפה, אלה ששתו משקה אחד או שניים היו בסיכויים נמוכים יותר למות מכל סיבה שהיא, כאשר הסיכויים הנמוכים ביותר לתמותה היו בקבוצה ששתו כמויות גבוהות ביותר של תה ירוק וקפה.

באופן ספציפי יותר, עבור תה ירוק, שתייה של עד כוס אחת ביום נקשרה לסיכון נמוך יותר למוות ב -15%, ואילו שתייה של בין שתיים לשלוש כוסות הייתה קשורה עם סיכון נמוך ב -27%. שתיית ארבע כוסות תה ירוק או יותר נקשרה לירידה של 40% בסיכון למות.

אלו שצרכו עד כוס אחת בכל יום היו בסיכון נמוך ב-12%, ואילו אלו ששתו כוס אחת ביום היו בסיכויים נמוכים ב-19%. שתיית שתי כוסות או יותר נקשרה לסיכון נמוך ב-41%.

זאת ועוד. ישנה 51% ירידה בסיכון אצל אלה ששתו 2-3 כוסות תה ירוק בתוספת 2 קפה או יותר; 58% הפחתה בסיכון אצל נבדקים ששתו 4 כוסות תה ירוק ויותר בתוספת כוס קפה בכל יום; וירידה של 63% כאשר הנבדקים שילבו 4 כוסות תה ירוק ומעלה ו -2 כוסות קפה או יותר מדי יום.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך