השחקן איתי תורג’מן: "בשנים האחרונות הבנתי שאני זקוק לעזרה שמימית, ושאני לא יכול לבד"
(צילום: autsawin uttisin/shutterstock)

יהדות

השחקן איתי תורג’מן: "בשנים האחרונות הבנתי שאני זקוק לעזרה שמימית, ושאני לא יכול לבד"

השחקן המפורסם סיפר על האמונה שלו בבורא עולם שעוזרת לו, על התהילים, התפילין וגם על החסד שהוא עושה ופשוט מרגיש ש"אין שום דבר בחיים שלי, שעושה לי כל כך כיף".

   
השחקן איתי תורג’מן: "בשנים האחרונות הבנתי שאני זקוק לעזרה שמימית, ושאני לא יכול לבד"
(צילום: autsawin uttisin/shutterstock)
אא

השחקן איתי תורג'מן בראיון ל'ישראל היום': סיפר על ההתקרבות המרגשת שלו ליהדות: "הבוקר הנחתי תפילין ואחר כך התפללתי את התיקון הכללי של רבי נחמן, שזה עשה מזמורי תהילים שאני אומר בכל יום. התפללתי גם תפילה אישית בהתבודדות, שיהיה לנו טוב, שיהיו לי דיבורים יפים, שיהיו פה דברים שיעשו טוב לך, לי ולמי שיקרא את זה".

"בשנים האחרונות הבנתי שאני זקוק לעזרה שמימית, ושאני לא יכול לבד. יש תקרה שממנה ועד התוצאה יש חלון, שממנו זה כבר לא תלוי בי, יש התערבות שמימית שמכריעה. ההבנה הזו מאפשרת לי לקבל בקלות את התוצאות במציאות".

"קיבלתי שיש בורא ושאני לא לבד, ושהמציאות היא לא רק תוצאה של הפעולות שלי אלא היא גם וגם. הבנתי שזה עובד יחד. הבורא רוצה שנהיה אקטיביים מתוך חיבור לעולם הזה, החומרי".

"אני לא מתאכזב מכלום כבר כמה שנים. בחוויה שלי יש בורא, הכל ממנו והכל לטובה - אבל ה-כ-ל. אני מהלך בשבילים של תשובה, ועל בסיס זה אני מבין שאין שום דבר שיכול לאכזב אותי. וגם אם כן, זה כי אני אנושי.

"עברתי תהליך בן חצי שנה של מפגשים והמתנה ארוכה לתפקיד מאוד יוקרתי ונחשב - שהייתי המועמד הראשי אליו. הכול היה ב-99 אחוז סגור, ובסוף זה לא קרה. זה נודע לי בתוך הצום של תשעה באב, ישבתי בעצבות שלוש דקות ואחרי זה נכנסתי לאוטו, נסעתי לאביב (השחקן אביב אלוש שהוא חברו הטוב), נסענו לירושלים והסתובבנו בשמחה בכותל, לילה שלם".

"אנחנו הולכים לסופר בכל יום חמישי, מעמיסים עגלות באוכל ונוסעים לחלק ל-26 משפחות לפני שבת. אני שמח כשאני עולה במדרגות לקומה רביעית, עם סלים, באוגוסט, למשפחות בבני ברק, גם בתקופת הקורונה - כדי לשים לאנשים אוכל ודברים מחוץ לדלת. זה לא מפורסם בשום מקום, ואין שום דבר בחיים שלי שעושה לי כל כך כיף ושאני מאושר ממנו, כמו הדבר הזה. אני עושה את זה מבחירכ, ואני מרוויח פה התעלות"

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך