הצמח הזה יעזור לכם להפסיק לעשן
(צילום: shutterstock/Take Photo)

בריאות

הצמח הזה יעזור לכם להפסיק לעשן

למעלה מ-350,000 בני אדם נפטרים בארה"ב כל שנה כתוצאה מעישון. הממשל שם משקיע תקציבי ענק למחקר ההשפעות החיוביות של צמחים שונים על העישון והשלכותיו. כעת נמצא צמח שיכול לעזור

   
הצמח הזה יעזור לכם להפסיק לעשן
(צילום: shutterstock/Take Photo)
אא

כל מי שניסה אי פעם להפסיק לעשן יודע שהוא מרגיש פתאום דיכאון, חרדה, עייפות, עצבנות, רעב, ערפול חושי, גירודים ועקצוצים בעור, יובש בפה, מיגרנות ועוד.

אחד המחקרים היותר עדכניים בתחום הוא מחקר על צמח הסטיביה, החליף טבעי לסוכר לבן. כעת מתברר ממחקר חדש שהרכיבים הפעילים של צמח הסטיביה מסייעים בהקלה על סימפטומים אלו ואחרים. הדוקטורנטית פנלופה וילסון, כתבה על כך בבלוג שלה

"התסמינים הללו יכולים להיות עוצמתיים, אך המחקר הוביל אותנו לפתרונות טבעיים כמו הסטיביה. מחקרים מאוניברסיטת דרום קליפורניה מצאו כי הקשר בין העישון לרמות הסוכר בדם, הוא הרבה יותר הדוק ממה שהיה נדמה בעבר. המחקר מצא כי גורם המפתח לחוויה ה'גדולה' שמעשנים רבים מדווחים עליה הוא מולקולות סוכר שמאפשרות למולקולות ניקוטין להעביר את התחושה ה'גדולה' לתאי עצב".

מחקרים נוספים שנערכו בגרמניה מצאו כי הסטיביה בולמת את החשק לניקוטין ואפילו לאלכוהול. היא אומרת ש"זו אלטרנטיבה טובה עבור חולי סוכרת מכיוון שהיא אינה משפיעה על רמת הסוכר בדם בהשוואה לאספרטיים. הסטיביה הנוזלית בדרך כלל מגיעה בבקבוק עם טפטפת, שזה הכי נוח והכי יעיל. כשיש לכם תשוקה לניקוטין, פשוט תטפטפו כמה טיפות של סטיביה ישירות על הלשון שלכם".

מה אומרים המקובלים על טבק, סיגריות ונס קפה? צפו

(צילום: shutterstock/Take Photo)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך