לא תאמינו איזו צוואה השאיר האיש האמיד
אילוסטרציה (צילום: GIROMIN STUDIO/shutterstock)

יהדות

לא תאמינו איזו צוואה השאיר האיש האמיד

מצבה בצורת לוחות הברית, תרומת 4 ספרי תורה מעור בהמה ועוד. כשנשאל למה צריכים להיכתב ארבעה ספרי תורה על שמו, השיב האיש שהדבר יקנה לו ולמשפחתו תעודת ביטוח בעולם של מעלה. הוא הדגיש שהבקשה הזאת חשובה לו יותר מכל, וחובה על היורשים שלו למלא אותה

   
לא תאמינו איזו צוואה השאיר האיש האמיד
אילוסטרציה (צילום: GIROMIN STUDIO/shutterstock)
אא

איש אמיד הגיע כדי לערוך צוואה, ובה שורת דרישות. למשל, הוא השאיר הנחיות מפורשות ליורשיו, ובהן קניית מצבה שתיראה כמו לוחות הברית ושהאותיות עליה יהיו מזהב.

עוד הוסיף האיש והנחה שהשבעה לאחר הלווייתו תיערך בבית מלון כדי שאנשים לא יביאו מחלות הביתה ושתיערך לכבודו סעודת מצווה ובה אלכוהול משובח תוצרת חוץ כדי לרומם את רוחם של המכבדים. עוד ביקש האיש שבכל שנה בתאריך מותו תיערך סעודת המצווה.

דרישתו היקרה מכול הייתה כתיבת ארבעה ספרי תורה מהודרים על שמו, לעילוי נשמתו, בידי סופר סתם מוסמך וירא שמיים. "אני דורש שהספרים ייכתבו על קלף העשוי מבהמה טהורה ושהמשימה תושלם תוך פרק זמן של עד שמונה שנים מיום מותי".

"עד שהמשימה של כתיבת ספרי התורה תושלם יוכלו יורשיי ליהנות מפירות ההשכרה של הדירות והחנויות שבבעלותי, אבל לא יוכלו למכור אותן עד שתסתיים הכנסתם לבתי הכנסת".

"במשך שנים תכננתי את כתיבת ספרי התורה בשבילי. זה יהיה ממש כמו הגשמת חלום בשבילי. מאז שהייתי נער, עוד לפני שהרביתי בנכסים ולפני שהתעשרתי, חסכתי כסף למטרה הזאת. נשבעתי בספר התורה שאעשה הכול כדי שזה יקרה. תמיד חלמתי שאצליח להגיע לספר תורה אחד, אבל הבטחתי לעצמי שאם אזכה לעושר, אכניס ארבעה ספרים כארבע כנפות תבל.

"לאחר סיום כתיבת כל ספר וספר מספרי התורה אני מבקש שיעשו תהלוכה להכנסתם בלוויית נגנים, ברכב מפואר ומקושט בפרחים, בפעמונים ובתאורה צבעונית ועליו רמקולים רבי־עוצמה. הכי חשוב שהתהלוכה תהיה שמחה ומשמחת. בשביל כולנו זה כבוד גדול, זאת זכות גדולה. אני רוצה שכל עם ישראל ידע וילך בעקבותיי". 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך