מסר לאולפן
נס בלב השכונה החרדית: שריפת ענק השתוללה לפנות בוקר
נס בלב השכונה שריפת ענק השתוללה (קרדיט צילום: מוטי פריד)

חדשות

נס בלב השכונה החרדית: שריפת ענק השתוללה לפנות בוקר

עשרות לכודים חולצו לפנות בוקר בשרפה במתחם מגורים בירושלים בלב השכונה החרדית רוממה. אישה וביתה נפצעו באורח קל

   
נס בלב השכונה החרדית: שריפת ענק השתוללה לפנות בוקר
נס בלב השכונה שריפת ענק השתוללה (קרדיט צילום: מוטי פריד)
אא
נס בלב השכונה שריפת ענק השתוללה (קרדיט צילום: מוטי פריד)

שריפת ענק השתוללה הלילה בניין מגורים ברחוב סורצקין בירושלים. רק בנס נמנעו נפגעים בנפש.

השריפה פרצה בקומפלקס בניינים ברחוב סורוצקין בשכונת רוממה בירושלים. 12 צוותי כיבוי והצלה חילצו עשרות לכודים שנלכדו בדירותיהם כתוצאה מהאש החזקה והעשן הרב שנפלט מהדליקה, שפרצה בקומות התחתונות של הקומפלקס ומשם התפשטה למספר רכבים, מחסנים ודירות.

מדוברות כבאות והצלה לישראל-מחוז י-ם נמסר כי "לוחמי האש מחלצים עשרות לכודים בשריפה שפרצה בקומפלקס בניינים. 12 צוותי כיבוי וחילוץ מתחנות ירושלים פועלים כעת בשריפה גדולה שפרצה בקומות התחתונות של קומפלקס בניינים ברחוב סורוצקין בשכונת רוממה ומשם התפשטה למספר רכבים, מחסנים ודירות".

"כתוצאה מהאש החזקה והעשן הרב שנפלט מהשריפה, נלכדו בבניינים עשרות משפחות. לוחמי האש מבצעים בשלב זה, חילוץ של הלכודים, במקביל לכיבוי השריפה המשמעותית, פינוי העשן הרב מן הבניינים, וסריקה אחר לכודים נוספים. מפקד כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים טפסר ניסים טויטו נמצא במקום ומפקח על פעולות הכיבוי והחילוץ באירוע. בשלב זה, עדיין אין שליטה בשריפה ופעולות הכיבוי המורכבות נמשכות במקביל לסריקות אחר לכודים פוטנציאליים".

סגן טפסר אלי אדרי מת"ח תחנת "האומה" שפיקד על הכוחות באירוע: "החל מהשעה 4 בבוקר לערך, אנחנו פועלים באירוע מורכב של שריפה גדולה מאוד שפרצה בקומפלקס של שישה בניינים ברחוב סורוצקין ובעקבות כך, מספר רב של אזרחים עם תינוקות קטנים, ילדים ומבוגרים נלכדו בדירותיהם ע"י האש והעשן הכבדים שאפפו את הבניינים. כתוצאה מהאש החזקה, עלו בלהבות מספר רב של רכבים ובנוסף, עוד מחסנים וכמה דירות נפגעו. כרגע המאמץ העיקרי שלנו הוא לחלץ את כל הלכודים ולמנוע את פגיעת האש והעשן בכל הבניינים. לשם כך, לוחמי האש בחירוף נפש ואומץ רב, נכנסים אל תוך האש והעשן הכבד ומחלצים בזו אחר זו משפחות שנלכדו בבניינים במקביל לכיבוי השריפה".
נס בלב השכונה שריפת ענק השתוללה (קרדיט צילום: מוטי פריד)צוותי מד"א הוזעקו גם לזירה והעניקו טיפול רפואי לדיירי הבניין המחולצים ע"י הכבאים, חלקם לאחר ששאפו עשן ואחד לאחר שנחבל כשקפץ מהקומה הראשונה - כולם במצב קל.

חובש בכיר במד"א דובי ציינוירט סיפר: "מדובר בקומפלקס בניינים שבו מתגוררות הרבה משפחות עם ילדים. הגענו למקום עם כוחות גדולים מאוד של אמבולנסים ניידות טיפול נמרץ, חובשים על אופנועי מד"א וכונני מד"א. כשהגענו, ראינו עשן סמיך יוצא מהבניינים ושריפה פעילה בחניית הבניין, אנשים עמדו בחלנות במרפסות ועל הגג וסימנו לנו. כוחות הכבוי החלו לכבות את האש ולחלץ את הדיירים הלכודים, גבר כבן 30 קפץ מהקומה הראשונה ונחבל באורח קל, כ- 30 מהדיירים שחולצו הגיעו אלינו".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך