X
מתרחש כרגע שידור חי האם תרצה להצטרף?לשידורסגירה
המוהל נדהם וביטל את ברית המילה
(צילום: gal mashiach/shutterstock)

יהדות

ברית המילה בוטלה ברגע האחרון, ואז נדהם המוהל לגלות ש...

במהלך בדיקה שגרתית שנערכת לתינוק לפני ברית מילה, התברר שלא תהיה אפשרות לקיים את הברית במועדה. האב התרעם: איך נבטל הכל? מה שיצא מזה, התברר כהשגחה פרטית. מדוע? קראו

   
המוהל נדהם וביטל את ברית המילה
(צילום: gal mashiach/shutterstock)
אא

המוהל הרב יהודה גרינשטיין, סיפר במהלך סעודת מצוה באחת הבריתות שערך, את הסיפור המופלא הבא:
"לפני מספר שנים הזמינו אותי לעשות ברית מילה באחד הישובים בשבת קודש. בערב שבת הגעתי לישוב והתחלנו להתארגן לקראת שבת. לפני הדלקת הנרות הלכתי שוב לבדוק את התינוק כדי לוודא שהכל מוכן ומזומן לעריכת הברית, שהיתה צריכה להתקיים למחרת".

"לאחר התפילה ראיתי שוב את התינוק, ואז הבחנתי באדמומית חזקה שניבטה מהעין. כפי שנהוג ומקובל, ניסיתי בעדינות להניח על העין שקית תה, דבר שידוע כמועיל מאוד, אבל תוך דקה התמלאה העין במוגלה דלקתית. מיד ניקיתי את המוגלה, אבל אחרי זמן קצר שוב פרצה המוגלה וכסתה את האישון.

"הנחתי רטייה על העין ומיד פניתי להורים והודעתי להם כי לצערי הרב לא אוכל לערוך את הברית למחרת. זו ההלכה ואינני יכול לסטות ממנה כמלוא הנימה.
האב אמר: "הגיעו לכאן הרבה מאוד אורחים לכבוד השמחה, הזמנו אולם מיוחד וסעודה מפוארת למאה איש. מה נעשה כעת עם כל האוכל והאורחים?!", אמר בכעס. המוהל השיב לו בצורה נעימה אבל גם נחרצת מאוד, שאין כל אפשרות וסיכוי לערוך את הברית, כי הרי כך קובעת ההלכה. על הברית להידחות עד שהתינוק מחלים לחלוטין.

האב המשיך להתעקש: "אין סיבה וטעם לדחות את הברית, לא בשביל זה קראנו לך שתבוא לכאן לשבת..."
"במהלך הדיונים החליטו הנוכחים שאין טעם להמשיך ולהמתין ועדיף לגשת ולאכול. הורי התינוק כבר נרגעו והתפייסו, ואני עודני עומד שם ומהרהר על המהומה שהתרחשה דקות ספורות קודם לכן. חשבתי שכך לא מתנהגים יהודים מאמינים בני מאמינים, לא כך מגיבים כאשר הקב"ה משנה את התוכניות שלהם".

"בעודי עומד וחושב החלו המוזמנים לאכול. לאחר מכן האמא פצחה בשירה שסחפה את כל הנוכחים. מיד קמתי ממקומי והתחלתי לצאת מהמקום, אבל המנגינה שהשמיעה צרמה לי מאוד את הצלילים המשוקצים האלו הכרתי בתקופת צעירותי כאשר התגוררנו בחו"ל, אותם צלילים שנשמעו מהכנסיה בסמוך לבית הורי בחו"ל. משהו כאן היה מאוד מוזר לי. מה פשר השירה הנוצרית הזו?!

"פתאום הבזיקה בראשי מחשבה, ופניתי לאחד המוזמנים שעמד בחוץ ושאלתי אותו: 'תגיד לי, אולי אתה יודע מהיכן האם של התינוק, מה מוצאה?' ונדהמתי לשמוע את התשובה כי היא נולדה בחו"ל, שם היא גם התחתנה עם אבי התינוק אחרי שעברה הליכי גיור. המשכתי ושאלתי: היכן היא התגיירה? מי גייר אותה? בן שיחי השיב לי: 'אם אני לא טועה, היא עברה גיור רפורמי...'
התינוק הרך גוי גמור!

במוצאי השבת לפני שעזב את הישוב שוחח המוהל עם האב, שאישר את תהליך הגיור של אשתו. המוהל הסביר לו שאם האם לא עברה גיור כהלכה משמעות הדבר שהילד אינו יהודי, אבל הוא לא רצה לשמוע.

"אז התברר לי איך הקב"ה הציל אותי מלעבור על איסורים דאורייתא של חילול שבת, בזכות אותה דלקת פתאומית, שהיא דבר מאוד נדיר, אבל היא זו שהצילה אותי מהמכשול".

ברית מילה: סגולות עצומות ליום הברית. צפו

(צילום: gal mashiach/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך