תרומות
מנהג הרבנית קנייבסקי: תפילה לכל הישועות
(צילום: diy13/shutterstock)

יהדות

מנהג הרבנית קנייבסקי: תפילה לכל הישועות

תפילת נשמת כל חי היא תפילה מיוחדת מאוד ועתיקה. הרבנית קנייבסקי המליצה בשם הרבי מהעשיל רבו של הש"ך לומר ולהתפלל בעת צרה או בעיה שכאשר תגיע הישועה הם יאמרו את התפילה הזו וזה מועיל מאוד. מפעים

   
מנהג הרבנית קנייבסקי: תפילה לכל הישועות
(צילום: diy13/shutterstock)
אא

הרבנית צביון מספרת על מנהגה המעניין של הרבנית קנייבסקי:

"רבים באו לבקש את ברכתו של סבא מרן ה'סטייפלר' זצ"ל כאשר היו נתונים בסכנה או בצרה. לרוב, הם קיבלו את ההוראה: "דבר ראשון תתפללו, אין כמו תפילת החולה על עצמו. בנוסף – קבלו על עצמכם, בלי נדר, שכשתצאו מהסכנה, תאמרו את ברכת השבח 'נשמת' כולל 'ישתבח' עד הברכה". סגולה זו מקובלת מהרבי רבי העשיל, רבו של הש"ך.

-"אני זוכרת שכשאחת מבנות המשפחה היתה בסכנה, ופינו אותה לבית החולים, מיהר סבא למקום והורה לנוכחים שיקבלו על עצמם, בלי נדר, לומר 'נשמת' כאשר היא תשוב הביתה בריאה ושלמה.

-"הגר"ח קנייבסקי והרבנית אימצו הנהגה זו בקביעות. לפני כל לידה ובעת מחלה של ילד, או כשהיו זקוקים לישועה – קיבלו על עצמם בלי נדר שכשתבוא הישועה ,יאמרו את התפילה. ואכן, בכל עניין שראוי בו ישועה, נהגו לומר מיד את תפילת 'נשמת'. דבקותה של אמא בה' גרמה שבכל יום ראתה את יד ההשגחה, ולכן בכל ערב היתה אומרת 'נשמת', כשהודאה לה' על היום הטוב שחלף."

-על כל צרה הרבנית אמרה: 'קבלי על עצמך בלי נדר לומר 'נשמת' לאחר שתבוא הישועה!'.

-אמא חילקה מיד יום עשרות ספרונים של התפילה.

סיפורים רבים סופרו על ניסים של ממש שבאו הודות לקבלה זו. הרבנית צביון מספרת: "ילד נפל מגובה וריסק את רגלו. הרופאים קבעו שעליו לעבור סדרת ניתוחים, ועם הכל - לא הבטיחו שיצליחו להחזיר את הרגל למצבה הקודם. הדאגה היתה רבה. סבתו של הילד מיהרה לרבנית ובכתה על המצב. הרבנית שמעה, הורתה לומר 'נשמת', וקראה: 'לא יהיה  צורך בניתוח!'.

כל אותה תקופה התעניינה הרבנית במצבו של הילד והורתה לומר 'נשמת' על כל שיפור. כנגד כל תחזיותיהם של הרופאים, החלים הילד לגמרי ללא כל ניתוח!"

הרב זמיר כהן בפירוש לנשמת כל חי. צפו

(צילום: diy13/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך