הרבנית קנייבסקי: "על ידי כך תראו ישועות גדולות"
(צילום: Irina Tarzian/shutterstock)

הרבנית קנייבסקי: "על ידי כך תראו ישועות גדולות"

מספרת בתה של הרבנית קנייבסקי זצ"ל הרבנית צביון: "לפני הכל הורתה אמא: תפילה!. פעמים רבות ייעצה: אם ברצונכן בישועה, הוספנה תפילה על תפילותיכן – מי שלא התפללה עד עכשיו, תתפלל תפילה אחת ביום; מי שהתפללה תפילה אחת ביום, תתפלל שתיים, וכן הלאה. ובנוסף להתפלל מתוך סידור. על ידי כך תראו, בעזרת ה', ישועות גדולות!"

   
הרבנית קנייבסקי: "על ידי כך תראו ישועות גדולות"
(צילום: Irina Tarzian/shutterstock)
אא

הרבנית ע"ה היתה מספרת את הסיפור הבא: "אישה באה לביתי מבוהלת, אצל ביתה הקטנה התגלה גידול בגזע המוח. המקום רגיש, ואין אפשרות לנתח. לפי הנתונים, אין סיכוי שהילדה תבריא".

"מה אעשה?' זעקה האם במר לבה. 'כאבתי מאוד את כאבה', מספרת הרבנית, 'וחיפשתי סגולה לרפואת הילדה. שאלתי את האישה האם היא שומרת שבת, ומשהשיבה בחיוב, שאלתי: 'האם את מתפללת?

'לא', ענתה האישה', 'יש לי ילדים קטנים בבית, ואיני מוצאת זמן פנוי לתפילה'. ביקשתי שתתפלל לפחות פעם אחת ביום מתוך הסידור, ובכוונה רבה, והיא קיבלה זאת על עצמה.

לפני שיצאתי, ביקשתי שתעדכן אותי במצבה של בתה. כך, כל כמה ימים הגיע אלי אחיה ששל החולה, ודיווח שמצבה של אחותו הולך ומשתפר, עד שבא ובישר שכבר ניתן לבצע את הניתוח.

כאן לא הסתים הסיפור. הם נסעו עם הבת לחו"ל כדי לבצע את הניתוח המורכב. בחו"ל עברה הילדה סדרת צילומים לקראת הניתוח, והתברר שהיא אינה זקוקה לו כלל, והיא בריאה לחלוטין!"

תהילים: "אחרי שהאנשים הולכים, אני אומרת פרק תהילים לישועתם. זה מה שמועיל"

אמא הרבתה באמירת תהילים על כל הפונות. פעם אמרה למישהי: "אחרי שאני מברכת מישהו והוא הולך, אני פותחת ספר תהילים ואומרת פרק אחד מתוך שותפות בצרתו. התהילים הם המועילים!

כשאחד מבני משפחתה לא הרגיש טוב, היתה אומרת: "אומר עליך פרק תהילים". גם לאחרים הורתה להרבות באמירת תהילים.

הרב רביד נגר - התהילים. צפו

(צילום: Irina Tarzian/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך