מסר לאולפן
צרור סגולות מתהילים לבעיות שונות
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

סגולות

צרור סגולות מתהילים לבעיות שונות

במשך שנים אספה הרבנית קנייבסקי סגולות שונות ששמעה מסבה הרב אריה לוין, מאביה הרב אלישיב ועוד. הנה כמה מהן המתייחסות לאמירת פרקי תהילים

   
צרור סגולות מתהילים לבעיות שונות
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)
אא

הרבנית קנייבסקי לימדה סגולות מיוחדות שמיוחסות לפרקים מסוימים בתהילים:

זיווג הגון - מרן הגרי"ש אלישיב היה אומר את פרק קכ"א בתהילים 'אשא עיניי אל ההרים' בסוף תפילת שמונה עשרה, קודם עקירת רגליו (לאחר 'יהיו לרצון' השני). מקור הסגולה הוא מהרמ"ע מפאנו בספרו 'עשרה מאמרות': "והאומר מזמור זה בכוונה בסוף כל תפילותיו קודם עקירת רגליו, מזמנים לו בת זוגו ההוגנת לו".

לידה קלה - ללידה קלה היתה הרבנית מורה לומר את הפרקים הבאים: א' ד' ה' ח' כ' ל"ה נ"ז צ"ג ק"ח קמ"ב. סגולה נוספת ללידה קלה: כשמתחילה הלידה לומר 7 פעמים את פרק כ' בתהילים.

רפואה - לרפואה, הורתה לומר את הפרקים מ"ח, ל"ה וצ"א, ונתנה סימן לכך ששמות הפרקים הללו מרכיבים את המילים: "מחלה צא".

אשר יצר: "ישועות גדולות למי שמתחזק בברכת אשר יצר בכוונה מתוך הכתב"

מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א מקפיד על אמירת ברכת אשר יצר מתוך הכתב, ואף הרבנית הקפידה על כך. הרבנית סיפרה על ישועות גדולות שזכו להן נשים שהתחזקו באמירת הברכה מהכתב ובכוונה. הרבנית היתה ממליצה על סגולה זו לבעיות שונות, ובעיקר לבעיות עיכול.

אחרי שתבוא הישועה – נשמת: "קבלו על עצמכם שאחר הסכנה תאמרו 'נשמת'"

"רבים באו לבקש את ברכתו של סבא מרן ה'סטייפלר' זצ"ל כאשר היו נתונים בסכנה או בצרה", ממשיכה הרבנית צביון לספר. "לרוב, הם קיבלו את ההוראה: "דבר ראשון תתפללו, אין כמו תפילת החולה על עצמו. בנוסף – קבלו על עצמכם, בלי נדר, שכשתצאו מהסכנה, תאמרו את ברכת השבח 'נשמת' כולל 'ישתבח' עד הברכה". סגולה זו מקובלת מהרבי רבי העשיל, רבו של הש"ך.

מעלת התהילים. צפו

(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך