מסר לאולפן
X
מתרחש כרגע שידור חי האם תרצה להצטרף?לשידורסגירה
"העשן טוב למלאכים": סיגריות של הרב כדורי מוצעות למכירה
(צילום: בית המכירות צפונות)

חדשות

"העשן טוב למלאכים": סיגריות של הרב כדורי מוצעות למכירה

העוזר שלו מספר: "הרב היה מעשן והיה נראה שהוא נהנה. פעם אחת שאלתי את הרב על הסיגריות והוא ענה לי 'אני פחות נהנה העיקר זה המלאכים שנהנים וניזונים מזה'".

   
"העשן טוב למלאכים": סיגריות של הרב כדורי מוצעות למכירה
(צילום: בית המכירות צפונות)
אא

ארבעה פייפים, עשויים מנייר, לצורך הכנת סיגריות, נמכרו במכירה שנים ארוכות לאחר שבעליהם זקן המקובלים הרב יצחק כדורי, הלך לעולמו. כך למשל בבית המכירות הפומביות צפונות שם הם נמכרו ב500 דולר.

בספר דברי יצחק נכתב שהרב היה מעשן הרבה, והוא תמיד עישן עם שפופרת. היה לה מסנן מיוחד שמבעדה הוא היה שואף כמה שאיפות ומפסיק וככה מספר פעמים. מסופר שם שהרופא האישי שלו אמר לרב שהעישון לא בריא והרב ענה לו ש"העשן טוב למלאכים".

לעישון במקטרת חשיבות מיוחדת במסורת החסידית. נטען כי "גדולי החסידות היו מייחדים ייחודים בעישון ה"לולקע" ופועלים על ידי כך תיקונים נשגבים."

המקובל רבי יצחק כדורי נודע כבעל מופתים. הוא נולד בסוף שנות התר"ן בעיראק. בילדותו ראה והכיר את ה"בן איש חי". עלה בשנת תרפ"ב לישראל לירושלים. בשנותיו הראשונות בירושלים התפרנס מכריכת ספרים. למד בישיבות "בית אל" ו"פורת יוסף" בעיר העתיקה. עם השנים התפרסמה חכמתו בחכמת הסוד, ורבים עלו לביתו לקבל את ברכתו ועצותיו ולקבל קמעות. נפטר בשיבה טובה בגיל 108 ב-2006, ובהלווייתו השתתפו רבבות.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך