אל תיפלו בפח: אלה הם המאכלים שסיפרו לכם שהם "בריאים"
(צילום: gpointstudio/shutterstock)

בריאות

אל תיפלו בפח: אלה הם המאכלים שסיפרו לכם שהם "בריאים"

8 מאכלים שכולם בטוחים שהם בריאים. אבל מתברר שהם ממש ממש לא!

   
אל תיפלו בפח: אלה הם המאכלים שסיפרו לכם שהם "בריאים"
(צילום: gpointstudio/shutterstock)
אא

המאכלים האלו לא בריאותיים כמו שחשבתם:

1. גרנולה 
גרנולה מכילה כמויות גדולות של סוכר. יצרני הגרנולה מנסים לשווק את המוצר כטעים ובריא, והם מוסיפים סוכר, דבש או סילאן בכמויות גדולות לתערובת הדגנים.

2. משקאות דיאט
מחקרים מצביעים על זה שהממתיקים מעלים את רמת האינסולין בדם ממש כמו סוכר, מה שעלול להוביל לעלייה במשקל. במחקר שנעשה באוניברסיטת טקסס נתנו לאנשים לעבור מצריכת משקאות ממותקים למשקאות דיאט. לאחר שנה התוצאות הפתיעו: כ-70 אחוזים מהנבדקים עלו בהיקפים ובמשקל.

3. חטיפי אנרגיה
מתברר שהם ממתקים בתחפושת. רשימת המרכיבים היא: סוכר ושוקולד, מה שמקפיץ את הערך הקלורי.

4. מיצי פירות ושייקים
בפירות יש המון סוכר, ואם דוחסים המון מהם למיץ אחד, יכולים להיווצר פצצת קלוריות. תמיד עדיף לאכול פרי בצורתו השלמה מאשר במיץ.

5. סושי
הסושי היפני המקורי הוא חתיכת דג טרי ונא עטופה באצה וקצת אורז. אלא שהמנות הפכו לענקיות ונוספו מרכיבים כמו שמנת, אבוקדו וגם סושי מטוגן ושבבי טמפורה. הן גורמות לסושי להפוך למאכל לא זול קלורית. בדגים נאים מסוימים יש רמות כספית גבוהות במיוחד, שיכולות להוביל לליקויים נוירולוגיים שונים ולבעיות במוח. ההמלצה היא שנשים בהיריון ונשים מניקות ימנעו מאכילת דגים נאים.

6. פירות יבשים
פירות יבשים מכילים כימיקלים מאוד לא בריאים, וכמובן המון סוכר. הם מרוכזים, ולכן מכילים ריכוז גבוה יותר של סוכר. בגלל שהפרי קטן יותר, אנחנו מרשים לעצמנו לאכול כמויות גדולות יותר, מה שגורם לצריכה קלורית גבוהה.

7. מאכלים מופחתי שומן
בתהליך מוסיפים למוצרים תחליפים שנועדו לפצות על היעדר השומן ולייצב את התערובת כמו ממתיקים מלאכותיים או כמויות גבוהות של סוכר, וכימיקלים וכמויות גבוהות של חומרי שימור.

8. לטגן עם שמן זית
כשמתחילים לחמם את השמן לטמפרטורות גבוהות כמו בטיגון יש לו נקודת עישון נמוכה, ולשמן זית כתית מעולה יש נקודת עישון גבוהה יותר. אם שמן מגיע לנקודת העישון שלו הוא עובר תהליך חמצון שיכול לשחרר רדיקלים חופשיים ולהפוך את השמן למסרטן.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך