ניסי ניסים: ספרי תורה עתיקים ניצלו בזכות הקורונה
(צילום: wideweb/shutterstock)

ניסי ניסים: ספרי תורה עתיקים ניצלו בזכות הקורונה

שריפה גדולה פרצה בחצר בית כנסת בחיפה. מתברר שבזכות ההקפדה על ההנחיות, האברכים ניצלו וספרי התורה העתיקים - ניצלו.

   
ניסי ניסים: ספרי תורה עתיקים ניצלו בזכות הקורונה
(צילום: wideweb/shutterstock)
אא

שריפה גדולה פרצה בחצר בית כנסת בחיפה. 

אחד מלומדי הכולל מספר, "מאז פרוץ נגיף הקורונה, ראש הכולל הגאון ר' שי פרי, החליט להעתיק את מקום הלימוד, לבית הכנסת הנמצא בסמיכות לישיבת 'החיים לדוד', בו אנו רגילים ללמוד, וזאת, כי שם התאפשר לעשות קפסולות בצורה הנוחה והמיטבית, ושם גם ניתן היה ללמוד בחצר - באוויר הפתוח. היום בשעה 15:00, תוך כדי שהאברכים עומלים בתורה בסדר שני,  הרגישו מספר אברכים, בריח חזק מאוד של אש ועשן שאפף את בית הכנסת".

"לפתע שמענו זעקות "אש אש", ותוך שניות הפך בית הכנסת למוקד של אש ועשן. האברכים לא התמהמהו ומיד חילצו את ספרי התורה מההיכל, והעבירו אותם אחר כבוד להיכל הישיבה השוכנת כאמור בסמיכות מקום".

"בהיכל בית הכנסת קיימים מספר ספרי תורה עתיקים שהועלו ארצה מתוניס בניסי ניסים ועוד, ברוך ה' לספרי התורה לא קרה מאומה, אך האברכים דאוגים שמחר לא יהיה להם איפה ללמוד".

ספרי התורה הוצאו מבית הכנסת בפעולה מהירה של תלמידי הישיבה המקומית שבראשות הרב שי פרי, והוכנסו לשמירה במקום.

בינתיים שישה צוותי כיבוי, בפיקודו של רשף ברק סילם, השיגו שליטה באירוע, וכיבו את השריפה שנתפסה בעשביה במקום שהייתה מעורבת בגרוטאות וזבל.

מדוברות כבאות והצלה מחוז חוף נמסר: "לוחמי האש מדווחים כי בפעולה נמרצת הם מנעו את התפשטות השריפה שאיימה על מבנים, כולל בית הכנסת המוכר של עין הים. כעת הצוותים נשארים במקום, עד לכיבוי סופי".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך