קפה ויובש - מה הקשר?
(צילום: sebra/shutterstock) | התייבשות העור נובעת מקפאין

בריאות

קפה ויובש - מה הקשר?

העור שלכם יבש? מרגישים מקומטים? מחקרים מלמדים שנוגדי חמצון נלחמים ברדיקלים חופשיים שגורמים לסימני הזדקנות, כמו קמטוטים, קמטים וכתמים חומים.

   
קפה ויובש - מה הקשר?
(צילום: sebra/shutterstock) | התייבשות העור נובעת מקפאין
אא

יש הנחות על הקשר בין קפאין ובין התפרצות אקנה, או החמרת יובש. ד"ר סיון מרסר, מומחית לרפואת עור אסתטיקה ולייזר, עושה סדר בדברים:

- הקפאין שנמצא בקפה מכיל נוגדי חמצון. תזונה עשירה בנוגדי חמצון יכולה לשפר את בריאות העור, אבל המחקר על תהליך הספיגה האמיתי של נוגדי חמצון עדיין נמשך. נוגדי חמצון נלחמים ברדיקלים חופשיים הגורמים לסימני הזדקנות, כמו קמטוטים, קמטים וכתמים חומים.

- קפה שנצרך במתינות הוכח כמועיל לעור, הודות לתכונותיו האנטי דלקתיות וונוגדות החמצון. וכן, יתרונות אלה מצויים גם בקפה נטול קפאין.

- חשוב להדגיש שקפאין אינו גורם לאקנה. אבל, צריכת יתר של קפאין קשורה למתח, שקשור לאקנה. באחד המחקרים שנערכו בנושא, מצאו חוקרים כי מי ששותה כוס קפה לפני שעבר אירוע מלחיץ ראה עלייה של 211 אחוזים ברמות הקורטיזול, לעומת אלו שלא שתו קפה. כלומר קפה יכול להעלות את רמת הלחץ, מה שיכול לגרום לגוף לייצר אינסולין יתר על המידה.

- יש מחקרים שקושרים חלב דל שומן וחלב רגיל עם אקנה, והכל בגלל נוכחותם של שני מרכיבים מי הגבינה וקזאין, שני חלבונים שנקשרו לדלקות בעור ובאקנה בפרט. חלב לא אורגני יכול גם להשפיע לרעה על ההורמונים ולגרום לאקנה כך גם סוכר לבן וסירופ. לכן אם אתם מתמודדים כבר עם אקנה, כדאי לכם להפחית בחלב וממתיקים ולשתות קפה שחור.

בריאותקפה

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך