בדיכאון? גם טעים גם משמח - זרעי אניס
(צילום: Narsil/shutterstock) |פרחי אניס

בריאות

בדיכאון? גם טעים גם משמח - זרעי אניס

התורה מצווה אותנו לשמח אבל אם מחפשים משהו טבעי שיעזור - זרעי אניס

   
בדיכאון? גם טעים גם משמח - זרעי אניס
(צילום: Narsil/shutterstock) |פרחי אניס
אא

זרעי אניס משמשים לתיבול מאכלים וגם בחליטות תה צמחים. כעת מתברר שהם מוסיפים טעם ייחודי לתבשילים, וגם תורמים מאוד לבריאות. החל ממניעת דלקות כרוניות ועד להפחתת תסמיני מנופאוזה ומניעת כיב קיבה. הנה כמה מהם:

  1. נוגדי דלקות

דלקות הופכות להיות כרוניות בגלל בעיות במערכת החיסון או חשיפה ממושכת למזהמים או רעלנים לכן הן יכולות לגרום למחלות לב, סוכרת ולסרטן. במחקרים שנעשו בעזרת תמצית זרעי אניס, נמצא שהיא מסייעת להפחית דלקות כרוניות בגוף.

  1. יכולים למנוע אולקוס

ממחקר שנעשה על בעלי חיים נמצא שזרעי אניס מפחיתים את החומציות בקיבה ובכך עוזרים למנוע היווצרות של כיב קיבה. עם זאת, מדובר במחקרים בודדים ונדרשים מחקרים נוספים כדי להגיע למסקנה חד משמעית.

  1. מפחיתים דיכאון

מחקר שנעשה על עכברי מעבדה מצא שתמצית זרעי אניס היא בעלת מאפיינים נוגדי דיכאון והייתה למעשה יעילה כמו תרופות מרשם. מחקר אחר שכלל 107 משתתפים שנטלו 3 גרם של אבקת זרעי אניס שלוש פעמים ביום גילה שזה עוזר להפחית תסמינים של דיכאון אחרי לידה.

  1. מפחיתים תסמיני מנופאוזה

מחקרים מצאו שזרעי אניס עשויים לסייע להפחית מגוון של תסמיני מנופאוזה, ביניהם גלי חום. באחד המחקרי התגלה כי לזרעי אניס השפעה דומה לזו של הורמון האסטרוגן והיא ככל הנראה זו שהובילה להפחתת התסמינים.

  1. אנטי-בקטריאליים

מחקרים מסוימים הראו שזרעי אניס יכולים למנוע התפתחות של פטריות וחיידקים מזיקים אחרים בגוף והם גם יעילים נגד סוגים מסוימים של פטריות, כולל פטריות הגורמות למחלות עור ולפטריות וגינליות. מחקר אחר הראה כי זה יכול גם למנוע התפתחות של חיידקי כולרה.

  1. מונעים את הידלדלות העצם

מחקר שנעשה בבעלי חיים מצא ששמן אתרי המכיל 81 אחוז מתרכובת המצויה בזרעי אניס, מנע הידלדלות עצם והגן מפני אוסטאופורוזיס.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך