מסר לאולפן
X
מתרחש כרגע שידור חי האם תרצה להצטרף?לשידורסגירה
הרב פינטו: הקורונה היא עונש מאלוקים
(צילום: yosefus/shutterstock)

יהדות

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו: הקורונה היא עונש מאלוקים

הרב אמר בשידור מיוחד כי "זה מראה לנו שהקב"ה לא שמח בהתנהלות של העולם"

   
הרב פינטו: הקורונה היא עונש מאלוקים
(צילום: yosefus/shutterstock)
אא

הרב יאשיהו פינטו, טען בשיעור שמסר שהמגפה המתפשטת בעולם במהירות ואחראית למותם של עשרות אלפים היא מבול חדש שהביא הקב"ה לעולם.

הרב אמר "מה שה' הביא לעולם הפעם הזו זה משהו שונה מכל מה שהיה בכל הזמנים", אמר בשידור חי בפייסבוק. "אם פעם הייתה מגיפה, זה היה פה וזה היה שם, ולקח עשר שנים עד שהיא הגיעה לאירופה. גם הצורה של העולם הייתה אחרת והחיים היו אחרים. פעם חיו 50 או 60 שנה, אבל אנחנו התרגלנו לחיים אחרים, של שפע ונוחות, לחיים ארוכים, והיום חיים 87 שנים. והנה אנחנו רואים מגפה קשה שבעוונות הרבים נוגעת בטובים שבעם ישראל. תסתכלו מה שקורה בפריז, זה איום ונורא, אנשים מתים, אנשים מונשמים, כולם במצב קשה. תסתכלו מה שקורה בניו יורק: שוד ושבר, ודווקא במקומות של עובדי ה' ויראי ה', זה שברון לב גדול ביותר".

"כל העולם בצער וכל העולם במצב קשה. לא היה זמן כזה שכל כדור הארץ כולו נמצא במצב כזה. זה מראה לנו שהקב"ה לא שמח בהתנהלות של העולם. מה שקורה היום זה בממדים של מבול, הקב"ה הביא מבול לעולם. מה היה במבול? הקב"ה החריב את כל העולם. ומה קורה היום? באותם ממדים. הקב"ה מחק את הפרנסה של האנשים, הקב"ה מחק את כל התוכניות של האנשים, ואת כל שהם קנו, ועשו ובנו. כל העולם יושב ולא יודע מה יהיה מחר ואין קשה מזה, כשאדם לא יודע אם חס וחלילה מלאך המוות ידפוק על דלת ביתו מחר".

"ה' מחק את העולם. נגמר רוב הכסף של העולם. ה' סגר את כל העולם כולו. מה שנשאר הוא שה' ינתק את הטלפונים ואז כל העולם יהיו כל אחד לעצמו. [הקורונה] זה דבר בלתי נראה שהחריב את העולם".

"כשהתחילו לברך מאה ברכות פסקה המגיפה מן העולם. מאה ברכות זה עוצר ומונע את המגיפה ומוריד אותה מן העולם. כשאדם מקפיד בזה, הוא מוריד את הס"מ [קיצור שמו של סמאל, המלאך המוות לפי המקובלים]. ומי שמקפיד במאה ברכות הוא חסין, הוא שמור, הוא מוגן. והקב"ה מציל אותו מהדברים הקשים ומהדברים הרעים". בנוסף המליץ פינטו לחסידיו להניח תפילין גם בתפילת מנחה, שלא כמקובל כיום להניח תפילין רק בשחרית.

"יש נספה בלא עת, ואפילו שנכתב שעליו לחיות 70 שנה, אם הוא פוגש אדם שדבוק במגיפה והוא נמצא ליד אדם חולה, הוא יכול להידבק והוא ימות למרות שלא הגיע זמן מותו, ולכן כל אדם צריך להיזהר ולהישמר".

הרב פינטו: זה מה שיעצור את המגיפה. צפו

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך