מסר לאולפן
נס גלוי: "הייתה זו אמא רחל עצמה"
(צילום: OmbraEstudi/shutterstock)

מיסטיקה וקבלה

נס גלוי: "הייתה זו אמא רחל עצמה"

סיפור מדהים ולצידו מסר- איך להודות על ניסים שקרו? הנוסעת שעלתה בטעות על האוטובוס הלא נכון והנס הפלאי שחוותה: "הרגשתי את הנס באופן הכי-מוחשי שאפשר להעלות על הדעת"

   
נס גלוי: "הייתה זו אמא רחל עצמה"
(צילום: OmbraEstudi/shutterstock)
אא

הגאון הרב יצחק זילברשטיין, רבה של רמת אלחנן וחבר מועצת גדולי התורה, מספר על מכתב שקיבל מאישה, שתיארה שהיא ביקשה לנסוע לקבר רחל בבית לחם. היא עלתה לאוטובוס בירושלים, ושאלה את הנהג אם הוא מגיע לבית לחם. הוא אמר שכן, והיא עלתה ושילמה.

אחרי שהיא התיישבה האישה שמה לב שכל הנוסעים הם ערבים, ומה שיותר חמור – כיוון הנסיעה לא היה בכלל בית לחם.

היא ישבה אחוזת-חרדה. מה גם שכמה ערבים שישבו לידה התלחשו אודותיה בצורה חשודה. ממעמקי ליבה החלה לזעוק לבורא עולם שיושיע אותה מהצרה אליה נקלעה.

והנה, לפתע ללא כל הודעה מוקדמת, קמה אחת הנוסעות הערביות והחלה לצעוק לעבר הנהג: 'למה אמרת לאשה שאתה נוסע לקבר רחל? אם אינך נוסע לשם, לפחות תיתן לה לרדת!'

הנהג היה המום, והערבייה חזרה על דבריה שוב ושוב, עד שלא הייתה לו ברירה והוא פתח את הדלת ואיפשר לנוסעת היהודייה לרדת.

האישה מספרת במכתב לרב זילברשטיין: "הרגשתי את הנס באופן הכי-מוחשי שאפשר להעלות על הדעת". הרב זילברשטיין הוסיף: "ואני אישית, לא הייתי מוציא מכלל אפשרות שהייתה זו מאמע-רחל עצמה, אליה נסעה האשה להתפלל, שבאה לעזור לה"...

"האישה מציינת במכתבה, שהיא כבר הודתה להשם יתברך בכל מיני דרכים, אבל היא חשה שלאור הנס הפלאי שהיה לה, לא עשתה מספיק. היא המשיכה ושאלה כיצד להודות לה'.

הרב זילברשטיין מציין כי "בוודאי שגם במקרה זה נאמר שהשם יתברך לא תובע מהאדם את מה שהוא אינו יכול לעשות. כל אחד צריך לעשות ולהודות עד היכן שידו מגעת, ותו לא. וזה כלל גדול בכל פרטי עבודת השם, וצריך לזכור זאת גם במקרה שלנו.

"השאלה הזו, כיצד להודות לבורא עולם לאחר נס גלוי, מגיעה גם ממשפחות שאחד מיקיריהן חלה בקורונה, והיה מורדם ומונשם, ובאופן פלא הצליחו הרופאים לשחררו מהמצב הקשה. ולא עוד, אלא שלאחר השחרור התגלה שלא רק הקורונה חלפה-עברה, אלא גם מחלות אחרות שקיננו בגופו של החולה התרפאו, ויהי לנס.

"לכל השואלים הללו, שהלוואי ויתרבו, אני מספר שגם אצל מרן הרב מבריסק זצ"ל התרחש פעם נס גלוי. לאחר התרחשותו של הנס – כל מי שנכנס אל הרב מבריסק שמע ממנו את סיפור המעשה לפרטיו! גאון הדור לא הרפה ולא התעצל, אלא כל אחד שנכנס לחדרו שמע את הסיפור. הרב מבריסק עצמו הסביר שבגלל ההתרחשות הפלאית - הוא רוצה לצאת בכך ידי חובת 'שיחו בכל נפלאותיו'.

"וזו התשובה שהשבנו גם לשואלים הנ"ל. אם ברצונכם להודות להשם יתברך כמו שצריך, תשתדלו לפרסם את הנס כמה שיותר, ותדברו על כך עם הרבה אנשים, ובוודאי שאפשר גם לפרסם את הנס בעיתון כלשהו, וכך יגיעו הפרטים בבת-אחת לקהל רב".

רחל מבכה על בניה בתקופת הקורונה. צפו

(צילום: OmbraEstudi/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך