מסר לאולפן
הכבש מביתר עילית התגלה כגלגול של צדיק
(צילום: באדיבות המצלם)

מיסטיקה וקבלה

הכבש מביתר עילית התגלה כגלגול של צדיק

משפחת קשאני מביתר עלית, גידלו כבש בביתם כחיית מחמד טהורה. אחרי שישה חודשים התגלו פצעים באוזנו, מה שאילץ את המשפחה להביאו לשחיטה. ואז התחיל להתגלגל הסיפור שמטלטל את התושבים בעיר. מטלטל

   
הכבש מביתר עילית התגלה כגלגול של צדיק
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

סיפור מרתק על משפחה מביתר שגידלו בבית שלהם כבש אלא שאחרי שהם שחטו אותו התברר שמדובר על חכם מהדורות הקודמים שהגיע כגלגול בכבש. מפעים.

משפחת קשאני מתגוררת בביתר עילית. ערב אחד הם ביקשו מאבא שלהם שיקנה להם חיית מחמד לגדל בבית.  ר‘ יצחק קשאני מספר: "חשבתי איזו חיה טהורה אני יכול לגדל בבית. הגעתי יחד עם הילדים למסקנה שכבשה קטנה תהיה חיה נחמדה לגידול."

(צילום: באדיבות המצלם)

אחרי בירורים אצל השכנים ואצל מכרים, שכמובן הרימו גבה אל מול הצורך המוזר של חברם, לגדל כבשה קטנה בביתו, הוא הלך לכפר ערבי, לקנות כבשה קטנה.

אלא שקרה בלבול- ור‘ יצחק קיבל בכלל כבש זכר ולא נקבה. הבעיה היא שהכבשה לא גדלה ונשארת קטנה אבל לעומת זאת כבש זכר גדל בקצב מהיר.

הוא ניסה להתווכח עם המוכר שיחליף לו את הכבש בכבשה אבל המוכר הערבי לא הסכים להחליף.

כעת בבית המשפחה היו באופן לא שגרתי חמישה ילדים בבית - וכבש.

(צילום: באדיבות המצלם)

"האמת שבאופן די מפתיע, התחברנו לכבש מאד מהר ואף קראנו לו בשם חיבה: עזיז (בפרסית: יקר/חביב), מספר ר‘ יצחק. במשך שישה חודשים גידלנו אותו בביתנו, והוא הפך ממש לחלק מהחויה בבית, האכלנו אותו כמו שצריך ודאגנו לו".

"לאחר שישה חודשים. התחלנו לראות פצעים באיזור האוזן, עשיתי בירור קצר וסיפרו לי שזה מעיד על איזושהי מחלה אצל הכבש וכי עליי לשחוט אותו עכשיו לפני שהוא יסבול ויהיה גם טרף בסופו של דבר".

הוא הלך עם הכבש - עזיז, לשחיטה. השוחטים ואברכים באו כדי להתלמד בשחיטה. למרבה ההפתעה הם הבחינו שהכבש נקשר לבעליו וממש בוכה וצועק ולא רוצה להיפרד ממנו.

"התכופפתי לכבש ואמרתי לו שזה הדבר הכי טוב שיכול להיות בשבילו, ושאם הייתה לי ברירה, בוודאי שלא הייתי מובילו לשחיטה, הכבש נרגע והלך לשוחטים.

"אין לתאר את הצער שעברתי כשגיליתי שהכבש היה טרף בגלל נקב בריאה שנוצר מפעם אחת שנתקע בין הסורגים, ואחת הצלעות הקטנות שנשברו, ניקבו את הריאה, אגב, מסתבר שבדיעבד הפצעים היו סתם פצעים חיצוניים ולא הראו על אף מחלה".

הוא היה עצוב והלך לישון. "פתאום", הוא מספר בהתרגשות גדולה, "בחלומי מופיע חכם ספרדי שלא זיהיתי, עם הלבוש של החכמים של פעם, זקנו אפור, ומספר לי שהוא זה עזיז, והוא ירד לתיקון בעולם הזה למשך כמה חודשים על מנת לתקן את הפעמים שלא אכל מאכלים לשם שמיים.

"שאלתי את החכם שאלות שלא היו ברורות לי", מספר ר‘ יצחק, "אך לכולם ענה לי החכם".

(צילום: באדיבות המצלם)

"שאלתי את החכם כיצד אדע שהחלום הוא אמיתי, וכיצד יאמינו לי ולא יחשוב שאני הוזה חלומות? ענה לי החכם: הלוא אתה עובד בבית הדין, מחר יבוא מישהו לעניין גט, והשם שלו יהיה עזיז, בכך תדע שכל זה היה אמיתי!.

"מוקדם בבוקר סיימתי תפילה, רצתי לבית הדין במהירות, עברתי על כל השמות, ולצערי גיליתי שאין אף אחד בשם עזיז, מעביר הרב קשאני את האכזבה למאזינים. הבנתי שכל סיפור הכבש הינו פרי דמיוני והצטערתי על כך מאד.

"אך הסיפור לא הסתיים בכך, כשהסתיימו כל הדיונים, באנו לצאת הביתה, כשלפתע על קו הטלפון נמצא מזכיר בית הדין שאומר לנו שיש זוג שמתעכב כבר הרבה זמן עם גט, ועכשיו הוא בא ומעוניין לסיים עם זה. עשו טובה, תישארו לדיון כדי שנוכל לסיים את זה.

"אנחנו שואלים לשמו, והיהודי - מעכב הגט עונה בבטחה: עזיז!, הוכיתי בתדהמה, מיד הזזתי את השולחן כדי לראות שזה בנאדם רגיל".

"ניסיתי לשאול אותו האם זה שם חיבה, האם זה שם נוסף, שם משפחה, אך היהודי ענה בכעס שזהו שמו - עזיז! ושהוא לא מבין על מה כל השאלות?!"

המקובל הרב יצחק בצרי במשדר מיוחד על גלגולי נשמות בבעלי חיים. צפו

(צילום: באדיבות המצלם)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך