העין קופצת: סימן לסכנה בריאותית?
(צילום: fizkes/shutterstock)

בריאות

העין קופצת: סימן לסכנה בריאותית?

איך ניתן למנוע? מתי זה עלול להיות סימן למשהו חמור יותר?

   
העין קופצת: סימן לסכנה בריאותית?
(צילום: fizkes/shutterstock)
אא

רעידה בעין היא תופעה נפוצה שמתרחשת בדרך כלל בזמן הכי לא מתאים. דוקטור וויין קורנבלאט', מרצה לאופתלמולוגיה באוניברסיטת מישיגן לטיים אומר ש"עין קופצת היא בעצם עווית בשריר העפעף, או בחלקו. הרעידה בדרך כלל נעלמת לאחר מספר דקות ולעתים לאחר כמה ימים, זה מציק אבל לרוב לא מהווה סכנה בריאותית. ישנן שלוש סיבות אפשריות לעווית בשרירי העפעפיים – שינה, קפאין ולחץ.

"מחקרים מצאו שישנו קשר בין חוסר שינה לבין רעידות בעין, אבל הסיבה לכך אינה ידועה. אם אתם חווים עוויתות חוזרות בעפעפיים, אולי כדאי לכם לבדוק כמה שעות אתם ישנים בלילה, ייתכן מאוד שאתם לא מקבלים מספיק שינה.

צמצום בצריכת הקפאין יכולה בהחלט לעזור להיפטר מרעידות בעין. אוניברסיטת יורק בקנדה מצאה שקפאין מעודד שחרור של מוליכים עצביים כמו סרוטונין ונוראדרנלין, מה שגורם לתגובות בשרירים ובעצבים. קפאין הוא חומר ממריץ ולכן צריכתו יכולה להוביל לרעידות בשרירי העפעפיים.

כמו כן, אם אתם נתונים תחת לחץ, יש סיכוי גבוה שתחוו עין קופצת. "למרות שבמרבית המקרים רעידות בעין אינן מעידות על סכנה בריאותית, אם הרעידות מתפשטות לאזור הפנים והצוואר, או נמשכות חודשים - כדאי להתייעץ עם רופא.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך