תרומות
`
ליהודים יש יותר סיכוי לחלות בקורונה
אילוסטרציה (צילום: illpaxphotomatic/shutterstock)

חדשות

ליהודים יש יותר סיכוי לחלות בקורונה

חוקרי מכון PEW חשפו בועידת  GA- הועידה השנתית של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה: ליהודים האמריקנים יש סיכוי גדול יותר לחלות בקורונה.

   
ליהודים יש יותר סיכוי לחלות בקורונה
אילוסטרציה (צילום: illpaxphotomatic/shutterstock)
אא

על פי מחקר שנערך בנושא, עשרה אחוזים מהיהודים האמריקנים אובחנו עם נוגדני קורונה לעומת שני אחוזים מהאוכלוסייה הכללית.

המחקר שנערך על ידי אלן קופרמן, שאחראי על חקר נושאי דת במכון הסקרים היוקרתי, "חוויות יהודיות במהלך נגיף הקורונה" יחד עם החוקרת הבכירה בקה א. אלפר נערך בקרב 13,200 מבוגרים בארה"ב במהלך חודש אוגוסט 2020, וכלל גם 248 ראיונות אישיים עם אמריקאים שהצהירו שדתם היא "יהדות".

16 אחוזים מהיהודים האמריקנים הצהירו שככל הידוע להם הם נדבקו בנגיף הקורונה בחודשים האחרונים אך הם לא אובחנו בצורה רשמית (מול 13 אחוז באוכלוסייה האמריקאית הכללית).

שלושה אחוזים הצהירו שנבדקו והם יצאו חיוביים - בדומה לשני אחוזים מהאוכלוסייה האמריקנית הכללית. בבדיקות הנוגדנים שנערכו, עולה שליהודים היה יותר סיכוי להידבק בקורונה - 10 אחוז מהיהודים סיפרו שנבדקו, ולהם נוגדנים של קורונה - המשמעות היא שהם נדבקו בעבר בקורונה.

מאידך, באוכלוסייה הכללית רק שני אחוז הצהירו שהם יצאו חיוביים בבדיקת הנוגדנים.

עוד עלה במחקר כי 57 אחוזים מהיהודים מכירים מישהו שאושפז או נפטר בעקבות הקורונה, מול 39 אחוז מהאוכלוסייה האמריקנית הכללית - הפרש של קרוב ל-20 אחוזים.

בתחומים נוספים, הקהילה היהודית-אמריקנית דומה מאוד לחברה שבה היא חיה: 43 אחוז ממשקי הבית היהודיים ו-42 אחוז ממשקי הבית מהאמריקנים נפגעו מהנגיף מבחינה כלכלית על ידי פיטורין או קיצוץ בשכר. 15 אחוז מהיהודים ו-17 אחוז מהאמריקנים נעזרו בקבלת מזון מארגוני צדקה או בנק מזון מקומי.

עוד כתבות שיעניינו אותך