מחקר: צחצוח שיניים מונע קרונה
אילוסטרציה (צילום: Dragon Images/shutterstock)

בריאות

מחקר: צחצוח שיניים מונע קרונה

פרופסור לרפואת שיניים טוען שצחצוח שיניים בכל פעם שאנחנו יוצאים מהבית יכול לסייע במניעת קורונה.

   
מחקר: צחצוח שיניים מונע קרונה
אילוסטרציה (צילום: Dragon Images/shutterstock)
אא

פרופסור מרטין אדי, מומחה לרפואת שיניים מאוניברסיטת בריסטול, טוען שמשחת שיניים מכילה את אותם כימיקלים כמו אלה שיש בג'ל אנטיבקטריאלי. לכן הפעולה הקטנה הזאת של צחצוח שיניים יכולה לחסל את נגיף הקורונה אם הוא נכנס דרך הפה.

העברת נגיף קורונה בין אנשים הוא בעיקר דרך שיעול או עיטוש אבל הנגיף לא רק גורם לזיהום דרך הפה. הוא יכול להגיע גם דרך האף והעיניים.

לכן ההגנה האנטי מיקרוביאלית של משחת שיניים בפה נמשכת 3 עד 5 שעות והיא מפחיתה את העומס הנגיפי ברוק ולכן עשויה למנוע הדבקה על ידי נגיפים שנכנסים לפה.

בראיון שנתן לטלגרף טוען פרופסור אדי כי "אנשים צריכים לצחצח שיניים בכל פעם שהם עוזבים את ביתם, כמו למשל כשהם יוצאים לסופרמרקט או יוצאים לאימון. הממשלה צריכה לעודד את הציבור לצחצח את השיניים לעתים קרובות יותר באותו אופן שבו הם ממליצים על עטיית מסיכות פנים ושטיפת ידיים ולהשתמש בשטיפת פה כדי להסיר חלקיקים נגיפיים מהפה ולמנוע מאדם חולה להפיץ אותם לאחרים.

באוגוסט האחרון מדענים מצאו קשר בין מחלת חניכיים ובין תחלואה קשה ומסכנת חיים בנגיף הקורונה. מחלת חניכיים כבר נקשרה במחקרי עבר לסיכון מוגבר למחלות לב ומחלות ריאה כרוניות.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך