תרומות
`
נחשף מכתב גדולי האדמורים והרבנים בארהב התומך בנשיא ארהב דונלנד טראמפ
(צילום: Evan El-Amin/shutterstock)

חדשות

נחשף מכתב גדולי האדמו"רים והרבנים בארה"ב התומך בנשיא ארה"ב דונלנד טראמפ

מכתב תמיכה יוצא דופן מתפרסם בארה"ב, במסגרתו מביעים גדולי האדמו"רים והרבנים את הערכתם לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, מודים לו על פתיחת בתי הכנסת ומברכים שימשיך להנהיג. בין החתומים: גדולי האדמו"רים מסאטמר, פאפא, ועוד

   
נחשף מכתב גדולי האדמורים והרבנים בארהב התומך בנשיא ארהב דונלנד טראמפ
(צילום: Evan El-Amin/shutterstock)
אא

אדמו"רים חסידיים, רבנים ליטאיים ומנהיגים בחב"ד פרסמו מכתב תודה לנשיא טראמפ המאותת באופן ברור על הצידוד במועמדותו לקראת הבחירות.

מדובר במכתב תמיכה יוצא דופן המתפרסם בארה"ב, במסגרתו מביעים גדולי האדמו"רים והרבנים את הערכתם לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, מודים לו על פתיחת בתי הכנסת ומברכים שימשיך להנהיג.

במכתבם מודים הכותבים לנשיא על פועלו בנושא הפתיחה המחודשת של בתי הכנסת שנסגרו בגל הראשון של הנגיף שהכה בארה"ב, ואף מאחלים לנשיא שימשיך להנהיג את ארה"ב.

"אנו כותבים כדי להביע את תודתנו העמוקה אליך, אדוני הנשיא, במיוחד לאור הצהרתך לאחרונה כי יש לראות בבתי תפילה ומוסדות דת כ'חיוניים'", כותבים הרבנים ומוסיפים: "נתת קול חזק למה שכל האנשים הטובים יודעים מעל לכל ספק: שעכשיו, יותר מתמיד, עלינו לפנות לאלוקים הכל יכול, לחזק את אמונתנו ולהישאר נאמנים לערכים שלנו מול הצרות הנוכחיות הללו".

"אתה מבין, אדוני הנשיא, כי האמונה שלנו באלוקים היא שתשאיר אותנו חזקים ותוציא אותנו מהאסון הזה".

בדבריהם הבהירו כי הם מודים לו על ההכרה באמונה ובחופש הדת. "אנו סומכים על אמונתנו באלוקים כדי להתגבר על האתגר המכריע הזה. זו הסיבה לאישור שלך לחופש דת כל כך חשוב, במיוחד בתקופה בה אנו זקוקים לבתי התפילה ובתי הספר הדתיים שיהיו פתוחים בצורה בטוחה והגיונית עכשיו יותר מתמיד, בתי תפילה ובתי ספר דתיים אכן חיוניים, וחיוניים להזנת הנפש, כמו שאוכל מזין את הגוף".

בהמשך המכתב העניקו לו ברכתם. "חיזקת את אמריקה להחזיק בגאווה את דגל האלוקים והאמונה הדתית, כך גם אלוקים יברך אותך להוביל אותנו לניצחון במלחמתנו הנוכחית עם הקורונה, במילים מהתהילים מֵחַיִל אֶל חָיִל, ולהוביל אותנו קדימה לעבר טוב זמן יותר, עם ברכות אישיות של בריאות ושגשוג ושמחת לך למשפחתך וחבריך".

עוד כתבות שיעניינו אותך