מונע סרטן: 10 סגולות מדהימות שיש להדס
אילוסטרציה (צילום: bonchan/meyer_solutions/shutterstock)

בריאות

מונע סרטן: 10 סגולות מדהימות שיש להדס

שמירה על בריאות הלב, טיפוח העור, טיפול באסתמה ושיפור תפקוד מערכת הנשימה ועוד. קבלו 10 סגולות מדהימות שיש להדס

   
מונע סרטן: 10 סגולות מדהימות שיש להדס
אילוסטרציה (צילום: bonchan/meyer_solutions/shutterstock)
אא

במדרש נאמר על ההדס שהוא מסמל אנשים שעושים מעשים טובים, אבל אין בהם תורה. כמו כן, ההדס מלווה את מעגל החיים היהודי והברכות–ברית מילה, חתונה ועד ללוויה. הצמח הזה, שגדל באזורים שונים בצפון הארץ, הוא מרכיב חשוב ברפואה העממית. הנה 10 מהם:

1.    שמירה על בריאות הלב -
פלבונואיד מיוחד שנמצא בעלי ההדס ומסוגל להוריד את תהליך החמצון של הכולסטרול הרע. לחומר הזה קוראים מיריסטין.

2.    טיפוח העור -
ההדס מכיל נוגדי חמצון עוצמתיים, פוליפנול בשם טאנין וחומרים מכווצים (שמסייעים בהפחתת הפרשות). הם הופכים אותו לפתרון נהדר לניקוי העור, בעיקר אם הוא שמנוני, לסגירת נקבוביות ולהורדת גירויים בעור.3.    חיזוק המערכת החיסונית -

הסיבה לכך היא כמות נוגדי החמצון והמינרלים שאפשר למצוא בהם, כמו סידן (142 מ"ג ל-100 גרם), ברזל (2 מ"ג ל-100 גרם), מגנזיום (44.4 מ"ג ל-100 גרם), נחושת ומנגן.

4.    טיפול בסוכרת -
עלי ההדס יכולים להועיל משתי סיבות עיקריות: הראשונה: הפלבונואיד מיריסטין עשוי לסייע רבות בהורדת ובהסדרת רמות הגלוקוז והסוכר בדם. השנייה: הפיטוכימיקלים שיש בעלי ההדס עוזרים בכיוון ותיקון קולטני אינסולין פגומים, שעלולים לגרום לתנגודת לאינסולין.

5. איזון הורמונלי -
חוסר איזון הורמונלי בגוף עלול להוביל לתופעות שונות כמו גלי חום, אקנה ותגובות רגשיות קיצוניות, לכן כדאי לכם להשתמש בשמן אתרי של הדס, המסייע באיזון הורמונלי, בעיקר בקרב נשים.

6. שמירה על תפקוד המוח -
הפלבונואיד עוזר למוח שלכם להישאר חד מתמיד על ידי סיוע במניעת יצירה של עמילואיד, שהוא משקע מסיס של חלבון המקושר למחלות כמו אלצהיימר ודמנציה.

7. טיפול באסתמה ושיפור תפקוד מערכת הנשימה -
מתברר ששמן אתרי הדס נפוץ במיוחד בתחום הארומתרפיה, בהקלת סבל שנובע ממחלות ודלקות כמו אסתמה ודלקת סימפונות. הנוזל הזה מסייע לכך בזכות מרכיבים כדוגמת צינאול שידועים כמכייחים ובעלי ניחוח חזק.

8. שיפור איכות השינה וטיפול בדיכאון -
לעלי הדס לימוני יש השפעה מרגיעה על הגוף והנפש. הם יכולים לעזור לכם להירדם מהר יותר. תקדישו כמה דקות לפני הכניסה למיטה, למקלחת או אמבטיה עם שמן אתרי הדס לימוני יחד עם שמן בסיס כמובן, או לשתיית תה עם עלי צמח זה.

9. הקלת בעיות עיכול -
במחקר משנת 2016 שנערך על עכברים מבוגרים, נמצא כי 5 מ"ל מיץ גרגרי הדס מסייעים בשיכוך קלקולי קיבה, זאת בגלל נוגדי חמצון ומרכיבים נוגדי הפרשה שיש בנוזל.

10. מניעת סרטן -
עלי ההדס עשירים בנוגדי חמצון כמו קוורצטין, טאנין, קטצ'ין ומיריסטין, בכל אלה יש מרכיבים אנטי-מוטגנים - שמונעים שינוי במידע הגנטי של אורגניזם, והם גם נוגדי סרטן.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך