שתו מיץ דובדבנים פעמיים ביום. לא תאמינו מה קרה
(צילום: profelis_aurata/shutterstock)

בריאות

שתו מיץ דובדבנים פעמיים ביום. לא תאמינו מה קרה

מחקר: שבעה אנשים בארה"ב שתו פעמיים ביום מיץ דובדבנים. לא תאמינו איך השתנו להם הלילות לטובה. מה היתרונות של מיץ דובדבנים? יצאנו לבדוק

   
שתו מיץ דובדבנים פעמיים ביום. לא תאמינו מה קרה
(צילום: profelis_aurata/shutterstock)
אא

מחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה בארה"ב נערך על 7 אנשים שסובלים מנדודי שינה למשך שישה שבועות. בשבועיים הראשונים הם נדרשו לשתות מיץ דובדבנים פעמיים ביום. בשבועיים אחריהם הם הפסיקו לשתות אותו, ובשבועיים האחרונים הם שתו מיץ דמה (פלאסיבו). בהשוואה שנערכה התברר שנוספו 84 דקות לשנת הלילה שלהם, והיא הפכה לטובה יותר.

הסיבה היא תכולה גבוהה של מלטונין שהוא נוגד חמצון טבעי ונמצא ברמות גבוהות יחסית בדובדבנים ונקרא "הורמון הלילה". בלילה הגוף מפריש כמויות גדולות יותר של מלטונין לדם, מה שגורם לגוף להתעייף, ובמהלך היום הכמויות שלו בדם יורדות וגורמות לערנות. כעבור שנים הגוף מפריש פחות ופחות מלטונין ולכן אנשים מבוגרים יותר סובלים מנדודי שינה. הנתונים מצביעים על כשליש מהאוכלוסייה הבוגרת שסובלים מהפרעות שינה.

הם גם מקור של אנתוציאנינים, שהם הפיגמנט שמעניק לדובדבן את הצבע שלו. הם עוזרים בהורדת הסיכון לחלות במחלות סרטן, מאיטים את תהליכי ההזדקנות בגוף ומשמשים להקלה על כאבים. בנוסף מכיל הדובדבן ויטמין A וויטמין C בכמויות נכבדות.

לפי היהדות- אי אפשר לאדם לעמוד שלושה ימים בלא שינה וכשהאדם עייף מאד חוטפתו שינה, ולכן הוא בבחינת אונס. אגב, אפילו אמוראים שונים היו מנמנמים בזמן דרשות.

כמות שינה במידה נחוצה ומתאימה היא ברכה ושינה מתוך עמל ועבודה היא מתוקה. לעומת זאת, עודף שינה הוא ביטוי לעצלות.

כמה שעות הכי טוב לישון על פי הרמב"ם? צפו

(צילום: profelis_aurata/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך