5 סודות להרזות בקלות
(צילום: liza54500/shutterstock)

בריאות

5 סודות להרזות בקלות ו-3 כללים לאכילה נכונה

רבים מחפשים להרזות. זה יפה, זה בריא, אבל זה כרוך בהמון מאמץ. יש כאלו שעושים מה שנקרא דיאטת רצח אבל מומחים אומרים שהשיטה הנכונה יותר היא צורה מאוזנת ע"י תהליך מדורג. הבאנו לפניכם את חמשת הסודות

   
5 סודות להרזות בקלות
(צילום: liza54500/shutterstock)
אא

הנה חמישה סודות שיעזרו לכם להשיג את התוצאות הנכונות:

1. הקפידו על חלוקת צלחת נכונה
חלקו את הצלחת ל-3 חלקים שווים – 1/3 פחמימה, 1/3 חלבון, 1/3 ירקות. זה עוזר לתחושת שובע ממושכת יותר, יש בהם רכיבי מזון שאנחנו צריכים כמו סיבים תזונתיים מהירקות שעוזרים לפעילות התקינה של מערכת העיכול. תתחילו בירקות, אחרי זה תעברו לחלבון ואת הפחמימה תאכלו רק בסוף.

2. אל תספרו קלוריות
חשוב להסתכל על מדדים נוספים חוץ מקלוריות. תנו מבט ברשימת הרכיבים של המוצר: הרכיב שכתוב ראשון נמצא בכמות הכי גדולה והרכיב האחרון נמצא בכמות הכי קטנה ביותר. לכן צריך  להסתכל על רשימת הרכיבים של המוצר ולא רק על כמות הקלוריות.

3. הקפידו על שתייה מספקת
אם אתם ממעטים בשתייה זה לא טוב. על פי המלצות משרד הבריאות, כמות הנוזלים שדרושה לנו ביום היא 30 מ"ל לכל ק"ג משקל גוף. כלומר – לאדם ששוקל 70 ק"ג מומלץ לשתות 2100 מ"ל מים ביום. כמו כן, חשוב לשתות עוד לפני שמגיעה תחושת הצמא.

4. שלבו דגנים מלאים בארוחה
התועלת בשילוב דגנים מלאים: הם מכילים סיבים תזונתיים שמסייעים לתחושת שובע ממושכת יותר, תורמים לפעילות מעיים תקינה ועוד. תשלבו לחם מחיטה מלאה, פסטה מחיטה מלאה, קוסקוס מלא, אורז מלא ועוד.

5. מוצרי דיאט לא בהכרח עדיפים
מוצרי הדיאט מכילים כל מיני תוספים ורכיבים שלא ממש משביעים או מספקים. כמה פעמים אכלתם חטיף אנרגיה דל קלוריות והוא רק גרם לכך ש"ייפתח לכם התיאבון"? לכן, במקום יוגורט דיאט בטעם פירות בחרו ביוגורט טבעי והוסיפו לו פרי חתוך.

איך, כמה ואיפה? 3 כללים לאכילה נכונה. צפו

(צילום: liza54500/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך