תרומות
`
חברי מועצת גדולי התורה בארה"ב מזהירים
אילוסטרציה (צילום: Andrey Bayda/shutterstock)

חדשות

חברי מועצת גדולי התורה בארה"ב מזהירים

חברי המועצה של גדולי התורה בארה"ב שבתוכם הרבנים רבי שמואל קמינצקי רבי אהרון פלדמן ועוד רבנים אחרים, קוראים להישמע להנחיות משרד הבריאות ומזהירים מפני הפגנות נגד השלטונות.

   
חברי מועצת גדולי התורה בארה"ב מזהירים
אילוסטרציה (צילום: Andrey Bayda/shutterstock)
אא

חברי מועצת גדולי התורה בארה"ב יצאו הבוקר במכתב נוקב לרבבות החרדים לדבר ה' בארה"ב מתריעים מפני הסכנות הרוחניות, אך קוראים לשמור על הבריאות ולא לצאת להפגנות נגד השלטונות.

במכתבם כותבים הרבנים: "הציבור החרדים לדבר ה' נמצאים במצב חמור ביותר. ראשית, עומדת בפנינו התפשטות המחלה ר"ל, ושנית עומדות בפנינו גזירות איומות של צמצום באי בית הכנסת וסגירת מוסדות התורה ביניהם מוסדות תשב"ר שעל הבל פיהם העולם קיים וגם לרבות מוסדות חינוך הבנות שבלעדיהם אין קיום לעמנו", כותבים חברי מועצת גדולי התורה בארה"ב.

"הנה פשוט שצריכים לחפש כל מיני עצות אפשריות להמשך הלימודים כי הסכנה הרוחנית חמורה ביותר מהסכנה הגשמית ועם כל זה להשתדל בכל הכוחות לציית לחוקי הממשלה ולכללי שמירת הבריאות המומלצים על ידי הרופאים המומחים".

בדבריהם התריעו שלא לצאת להפגין נגד ההנחיות. "וכל שכן שאין להתגרות למחאות ולהתפרעויות נגד הממשלה שגרמו לחילול השם נורא ר"ל".

"מחובתנו בשעה זה להתפלל לזעוק ולהריע על צרה זו כמו על כל צרה שלא תבוא על הציבור כמבואר ברמב"ם ריש הלכות תעניות עד שיתעשת ה' מחרון אפו כלפי עמו".

את מכתבם סיימו: "ויה"ר שיקובלו תפילותינו ולא ישמע עוד שוד ושבר בגבולינו, ושישלח הקב"ה ממרום רפואה שלימה לחולי עמינו ושתתרומם קרן התורה והחינוך הטהורה, ונזכה שישמע קול יעקב בוקע מבתי כניסיות ומבתי מדרשות ושנראה בישועתם של ישראל בכלל ובפרט בב"א".

עוד כתבות שיעניינו אותך